Polski Związek Hokeja na Trawie

Zasady bezpieczeństwa w trakcie rozgrywek Pucharu Polski

Polski Związek Hokeja na Trawie w oparciu o aktualnie obowiązujące przepisy sanitarne opracował zbiór zasad, które będą obowiązywały wszystkie osoby uczestniczące w rozgrywkach Pucharu Polski w hokeju na trawie.

 1. Przed wejściem na obiekt Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu dokonana zostanie weryfikacja i rejestracja uczestników.(obowiązuje lista zgłoszeniowa zgodnie z załącznikiem przesłanym przez drużyny uczestniczące w Pucharze Polski).
 2. Drużyny uczestniczące w Pucharze Polski przybywają na obiekt Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu nie wcześniej niż 70 minut przed wyznaczoną godziną meczu (wjazd od ul. Droga Dębińska).
 3. Zawodnicy i sztaby szkoleniowe przed wejściem do szatni zostaną poddani badaniu temperatury. Każdy zespół będzie dysponował dwiema szatniami (przydział szatni dla drużyn zostanie opublikowany w oddzielnym komunikacie).
 4. Osoby z temperaturą powyżej 38 st. zostaną skierowane do specjalnie wyznaczonego pomieszczenia, w którym zostanie im wykonany test serologiczny na obecność COVID-19. W przypadku wyniku pozytywnego zostaną podjęte działania zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
 5. Wszystkie zespoły muszą opuścić szatnie 45 minut po zakończeniu meczu. Szatnie przed każdym kolejnym meczem będą sprzątane i dezynfekowane.
 6. Każdorazowo, przed kolejnym meczem, nastąpi dezynfekcja ławek rezerwowych dla zawodników oraz stolika delegata technicznego.
 7. Spotkania będą rozgrywane bez udziału publiczności do odwołania.
 8. Do obsługi meczowej zostanie wskazana niezbędna, minimalna grupa osób. 
 9. Przy wejściu i wyjściu na obiekt zostaną ustawione punkty dezynfekcji rąk. Procedura dla wchodzących i opuszczających obiekt jest obowiązkowa.
 10. Możliwe będzie korzystanie z węzłów sanitarnych, które dezynfekowane będą co 60 minut.
 11. Dodatkowe zalecenia: 
 • zachowanie dystansu społecznego przez obsługę spotkań, w tym trenerów, 
 • obowiązek zasłaniania twarzy w trakcie podróży na dany obiekt sportowy, 
 • posiadanie przez zawodników własnej, spersonalizowanej butelki z napojem, 
 • rezygnacja z procedury podawania sobie ręki i „przybijania piątki”, 
 • zakaz spluwania i wydmuchiwania nosa na murawę boiska,
 • trenerzy i osoby funkcyjne (poza zawodnikami) muszą być w masce lub w przyłbicy oraz rękawiczkach.

Filip Sobczak