Polski Związek Hokeja na Trawie

Udział publiczności w meczach hokeja na trawie

Komunikat Polskiego Związku Hokeja na Trawie ws. udziału publiczności na meczach hokeja na trawie od 20.06.2020 r.

W ostatnich dniach władze Polskiego Związku Hokeja na Trawie rozmawiały z administratorami obiektów hokeja na trawie, służbami porządkowymi oraz przedstawicielami klubów na temat udziału publiczności w meczach hokeja na trawie. Nasza Federacja podjęła decyzję, że dołoży wszelkich starań, aby kibice mogli obejrzeć na stadionach mecze fazy półfinałowej oraz finał Pucharu Polski oraz pojedynki o medale Mistrzostw Polski. Jednakże zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 12 czerwca poszczególny obiekt będzie mógł być zapełniony jedynie w 25 proc.

– Chcemy zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom wydarzeń hokeja na trawie, dlatego zrobimy wszystko, żeby odpowiednio przygotować obiekty na niezwykle emocjonujące spotkania o Puchar Polski i medale Mistrzostw Polski – mówi prezes PZHT Jacek Sobolewski. – Bardzo chcemy, żeby kibice mogli bezpośrednio obserwować zawodników na stadionach i mam nadzieję, że już niedługo o tym poinformujemy.

W związku z tym mecze fazy grupowej Pucharu Polski oraz spotkania ligowe w pozostałych kategoriach (seniorki, juniorki, juniorzy) zostaną przeprowadzone bez udziału publiczności. O decyzji ws. udziału publiczności w meczach fazy pucharowej Pucharu Polski oraz meczach o medale MP mężczyzn PZHT poinformuje w najbliższym czasie. 

Przypominamy jednak, że wszystkie spotkania Pucharu Polski będzie można oglądać „na żywo” za pośrednictwem kanału „Hokej Superliga” w portalu YouTube. Linki do transmisji będziemy umieszczać na oficjalnej stronie PZHT oraz związkowych mediach społecznościowych. Ponadto zachęcamy organizatorów spotkań ligowych w poszczególnych kategoriach do rejestracji wideo spotkań. PZHT umieści je na swoich platformach.

Filip Sobczak