Polski Związek Hokeja na Trawie

PZHT nowym członkiem Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich

Polski Związek Hokeja na Trawie dołączył do Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich. Nasza Federacja jest już 53. członkiem tej organizacji pozarządowej.

Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich działa dopiero od nieco ponad dwóch lat. Jego podstawowym celem jest rozwój sportu, a w szczególności rozwój, promocja i ochrona prawna sportów nieolimpijskich, przy zachowaniu ścisłej współpracy z Ministerstwem Sportu, Polskim Komitetem Olimpijskim, Polskim Komitetem Paraolimpijskim i International World Games Association.

PKSN to niezależna organizacja pozarządowa, której członkami mogą zostać zarówno przedstawiciele sportów nieolimpijskich jak i sportów olimpijskich. Dziś (7 kwietnia) do grona członków PKSN dołączył Polski Związek Hokeja na Trawie.

Nasza Federacja mogła ubiegać się o dołączenie do grona PKSN, ponieważ odmiany hokeja na trawie – hokej halowy oraz „Hockey5s” – nie są dyscyplinami olimpijskimi. – To dla naszego Związku na pewno duże wyróżnienie. W PKSN będziemy mogli wymienić się doświadczeniami z innymi członkami i wspólnie działać na rzecz polskiego sportu. Mamy także nadzieję, że PZHT dołoży swoją cegiełkę do rozwoju tej młodej organizacji – mówi prezes PZHT Jacek Sobolewski.

PZHT jest 53. członkiem Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich. Wcześniej do tej organizacji dołączyły między innymi Związki takich sportów jak: squash, unihokej, piłka ręczna plażowa, bilard czy futbol amerykański.

Filip Sobczak