Polski Związek Hokeja na Trawie

Belgia gospodarzem Halowych Mistrzostw Świata

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Trawie (FIH) przyznała Belgii organizację Halowych Mistrzostw Świata. Impreza odbędzie się w prowincji Liege w przyszłym roku – od 3 do 7 lutego.

W Halowych Mistrzostwach Świata w Belgii weźmie udział 12 drużyn mężczyzn (Belgia, Niemcy, Austria, Holandia, Rosja, Czechy, Nowa Zelandia, Australia, Iran, Kazachstan oraz Mistrz Afryki i Mistrz Ameryki Północnej) oraz 12 drużyn kobiet (Belgia, Białoruś, Holandia, Czechy, Niemcy, Ukraina, Austria, Nowa Zelandia, Australia, Kazachstan, Mistrz Afryki oraz Mistrz Ameryki Północnej). Oba turnieje – mężczyzn oraz kobiet – zostaną zorganizowane w hali w prowincji Liege, w miejscu, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywa drużyna koszykarska Liège Basket Club. 

– Bardzo się cieszę, że otrzymaliśmy szansę organizacji prestiżowego wydarzenia w hokeju na trawie. Jestem pewien, że będziemy w stanie zorganizować imprezę najwyższej jakości – powiedział prezes Belgijskiego Związku Hokeja na Trawie Marc Coudron.

Halowe Mistrzostwa Świata w hokeju na trawie odbędą się po raz szósty. Ostatnia edycja została zorganizowana dwa lata temu w Berlinie. Mistrzami Świata zostali Austriacy, a Mistrzyniami Świata Niemki. 

– Hokej halowy jest ważną i bardzo lubianą formą naszego sportu. Z niecierpliwością czekam na szóstą edycję HMŚ, które odbędą się w Belgii. Chciałbym szczerze podziękować Belgijskiemu Związkowi Hokeja na Trawie za zgodę na organizację tego fantastycznego wydarzenia, które, jestem pewien, będzie dużym sukcesem dla wszystkich zaangażowanych – mówi dyrektor generalny FIH Thierry Weil.

Filip Sobczak