Polski Związek Hokeja na Trawie

Hokej na trawie wraca do Krakowa!

Jeszcze w tym roku hokej na trawie zagości w Małopolsce. To efekt spotkania przedstawicieli PZHT z przewodniczącym Komisji Sportu i Kultury Fizycznej w Krakowie, Stanisławem Morycem oraz prezesem Nowa Huta Rugby 7, Marianem Paciorkiem.

W tym tygodniu PZHT przyjął zaproszenie przewodniczącego Komisji Sportu i Kultury Fizycznej w Krakowie, Stanisława Moryca i złożył wizytę w stolicy Małopolski. W Grodzie Kraka pojawiła się delegacja Polskiego Związku Hokeja na Trawie w składzie: Piotr Wilkoński, Jakub Seraczyn, Krzysztof Rachwalski oraz Mateusz Grochal. 

Nasi reprezentanci zostali oprowadzeni przez Stanisława Moryca po kilku szkołach podstawowych oraz liceach. – Przyznam, że jestem bardzo usatysfakcjonowany z tej wizyty, ponieważ spotkaliśmy się z ogromym entuzjazmem ze strony dyrektorów oraz nauczycieli placówek, które odwiedziliśmy – mówi sekretarz generalny PZHT, Piotr Wilkoński. – Ponadto szkolne obiekty, w tym między innymi jeden kryty balonem, zrobiły na nas wrażenie. Naszym zdaniem te wszystkie czynniki mogą sprawić, że hokej na trawie w szybkim tempie pojawi się w Krakowie.

Przedstawiciele naszej Federacji odwiedzili także obiekty Hutnika Kraków oraz Narodowego Centrum Rugby 7, na którym trenuje klub Nowa Huta Rugby 7. Centrum posiada kompleks trzech boisk (główne o wymiarach 100 x 70 m) i zaplecze szatniowo-administracyjne. – Na jednym z boisk już dziś moglibyśmy przeprowadzić w Krakowie pierwszy trening hokeja – mówi kierownik wyszkolenia PZHT, Krzysztof Rachwalski. 

Rozmowy z przedstawicielami Nowa Huta Ruby 7 okazały się owocne, wszak prezes klubu, Marian Paciorek zapowiedział, że we wrześniu powoła sekcję hokeja na trawie. Ponadto także w tym roku, a dokładnie w czerwcu, w Krakowie zostanie zorganizowany międzynarodowy turniej hokeja na trawie. – Mamy w planach turniej w „hokeju piątkowym”. Myślę, że taka impreza będzie motywacją dla rozwoju naszej dyscypliny w Krakowie – tłumaczy Mateusz Grochal.

Wszystkie spotkania zorganizował i brał w nich udział nowy członek Zarządu PZHT, Jakub Seraczyn.

Filip Sobczak