Polski Związek Hokeja na Trawie

Mecze o medale Hokej Superligi w Gronowie

2 marca w hali w podtoruńskim Gronowie odbędą się mecze o medale Halowych Mistrzostw Polski. Współorganizatorem wydarzenia jest Powiat Toruński.

Nowoczesna hala, w której znajdują się sala fitness, siłownia, szatnie, zaplecze oraz, co najistotniejsze – pełnowymiarowa sala sportowa z trybunami dla kilkuset widzów została oddana do użytku w styczniu zeszłego roku. Obiekt kosztował ponad 13 mln zł.

– Hala sportowa w gronowskiej szkole to obiekt, który doskonale sprawdzi się jako arena sportowych emocji na najwyższym poziomie. Mecze medalowe Hokej Superligi to pierwsza ogólnopolska impreza, która się tam odbędzie i jestem przekonany, że nie ostatnia – zapewnia Starosta Toruński Marek Olszewski.

Fot. Bartosz Fryckowski / ototorun.pl

W podtoruńskim Gronowie zmierzą się cztery najlepsze drużyny Hokej Superligi. Zostaną one wyłonione w fazie Play-Off, która od 23 do 25 lutego odbędzie się w Gąsawie. Do grupy „A” trafiły: AZS Politechnika Poznańska, KS Warta Poznań oraz LKS Rogowo, zaś do grupy „B”: LKS Gąsawa, HK Pomorzanin Toruń oraz KS Stella Gniezno. Drużyny z pierwszych miejsc zagrają w Gronowie o złoto, a z drugich o brązowy medal.

– Polski Związek Hokeja na Trawie rokrocznie stara się docierać do miejscowości, w których nasza dyscyplina nie jest znana. Cieszymy się zatem, że udało się zorganizować tegoroczne mecze o medale w Gronowie. Nie byłoby jednak tej imprezy, gdyby nie fantastyczny obiekt, w którym będą rozgrywane spotkania. Jestem przekonany, że parkiet przypadnie do gustu zawodnikom, a ci stworzą wspaniałe widowisko. Dziękujemy Panu Staroście Markowi Olszewskiemu za zaufanie – mówi prezes Polskiego Związku Hokeja na Trawie Rafał Grotowski.

Harmonogram spotkań:

02.03.2024 r. 14:00 – mecz o III miejsce
02.03.2024 r. 16:00 – finał 

Bezpośrednią transmisję z obu spotkań przeprowadzi kanał na YouTubie – Hokej Superliga.

Filip Sobczak