Polski Związek Hokeja na Trawie

Polak pojedzie na finał Mistrzostw Świata!

FIH (Międzynarodowa Federacja Hokeja na Trawie) ogłosiła zwycięzców konkursu, w którym do wygrania była wycieczka dla dwóch osób na finał Mistrzostw Świata w hokeju na trawie. Bilety wygrali Saurabh Vinayak oraz Polak Krzysztof Głodowski.

FIH ogłosiła konkurs w połowie grudnia. Do komisji konkursowej wpłynęło ponad siedem tysięcy zgłoszeń z całego świata. Dziś wiemy, że wśród szczęśliwców znalazł się Polak Krzysztof Głodowski.

Konkurs jest sponsorowany przez rząd stanu Odisha, co oznacza, że zwycięzcy otrzymają również możliwość zwiedzenia tej miejscowości, najlepiej strzeżonej tajemnicy Indii.

Krzysztof Głodowski z małżonką wybierają się na finał Mistrzostw Świata w Odishy.

Polak wybiera się do Odishy ze swoją żoną. W minionym tygodniu państwo Głodowscy odwiedzili naszą Federację i odebrali wejściówki VIP. 

Krzysztof Głodowski to postać doskonale znana wszystkim kibicom hokeja na trawie. To były reprezentant Polski, olimpijczyk z Moskwy oraz były selekcjoner reprezentacji Polski. 

– Całe życie grałem w hokeja i przez kilka lat byłem bramkarzem Polski, m.in. na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie, gdzie zajęliśmy czwarte miejsce, oraz na Mistrzostwach Świata w Buenos Aires w 1978 roku. W 1991 roku byłem w Indiach na meczu Indiry Gandhi Turniej o Złoty Puchar jako trener reprezentacji Polski. Cieszę się, że znowu będę mógł tam pojechać – powiedział w rozmowie z FIH Krzysztof Głodowski.

Mistrzostwa Świata w hokeju na trawie rozpoczęły się 13 stycznia i potrwają do 29 stycznia, na ten dzień zaplanowany jest też finał MŚ.

Filip Sobczak