Polski Związek Hokeja na Trawie

Krzysztof Rachwalski obronił doktorat

Kierownik wyszkolenia PZHT Krzysztof Rachwalski obronił swoją rozprawę doktorską, uzyskując stopień naukowy doktora nauk o kulturze fizycznej na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Rachwalski napisał rozprawę doktorską pt. „Modyfikacja przepisów gry a działania ofensywne w halowej odmianie hokeja na trawie kobiet” pod kierunkiem prof. dr hab. Marcina Andrzejewskiego. Ta, licząca 130 stron, publikacja to nie tylko szczegółowe badania dot. tytułowej tematyki, ale także kompendium wiedzy dla każdego kibica hokeja na trawie w Polsce.

Kierownik wyszkolenia PZHT rozwijał swoje zainteresowania i prowadził wnikliwe badania w ostatnich latach, łącząc pracę jako wykładowca na uczelni AWF w Poznaniu. Ta cenna dla naszej dyscypliny monografia już niebawem będzie dostępna w wersji elektronicznej.

To nie tylko ważny dzień dla Krzysztofa, ale całego PZHT. Cieszymy się, że w naszych szeregach będzie pracować osoba posiadająca tytuł doktora i tak rozległą wiedzę merytoryczną na temat hokeja na trawie. 

– Gratulujemy Krzysztofowi tytułu doktora. Związek tworzą ludzie, więc musimy stawiać na ich rozwój. Cieszę się, że nasi pracownicy wykorzystują swoje możliwości i realizują postawione cele – mówi sekretarz generalny PZHT Piotr Wilkoński.

Krzysztof Rachwalski jest kierownikiem wyszkolenia Polskiego Związku Hokeja na Trawie od 2018 roku. Wcześniej był selekcjonerem reprezentacji Polski kobiet. Przez kilka lat łączył tę funkcję, grając w barwach Pocztowca Poznań.

Filip Sobczak