Polski Związek Hokeja na Trawie

Znów urośliśmy z hokejem

Rozpoczęliśmy trzecią edycję programu „Enea Rośnij z hokejem”. Pierwszy etap, czyli kampy regionalne zostały zorganizowane na terenie całego kraju.

16 i 17 czerwca odbyło się pięć regionalnych kampów w czterech województwach – w Toruniu, Siemianowicach Śląskich, Poznaniu, Gnieźnie i Skierniewicach. Przez te dwa dni uczestnicy naszego programu mieli niezwykle napięty grafik. Atrakcje zapewniali im utalentowani trenerzy.
 
W trakcie całodniowych zajęć treningowych młodzi adepci hokeja doskonalili umiejętności techniczne takie jak drybling, sposoby podań i przyjęć oraz poszerzali swoją wiedzę z zakresu taktyki czy zdrowego odżywiania i regeneracji.
 
Formuła programu „Enea Rośnij z hokejem” pozwala klubom hokejowym z całej polski na wydelegowanie i wyróżnienie najbardziej obiecujących adeptów w wieku 13 i 14 lat. – Trafiając na etap regionalny, biorą oni udział w szczegółowo zaplanowanych jednostkach treningowych weryfikujących ich umiejętności. Fachowa opieka trenerska pozwala na poprawienie konkretnych aspektów ich gry i skupienie się na detalach, na które podczas treningów klubowych nie zawsze jest czas – mówi koordynator projektu Mateusz Grochal.
 
Kampy regionalne to doskonała okazja do weryfikacji postępów utalentowanych zawodniczek i zawodników i ich pracy w klubach. Dodatkowym plusem jest aspekt integracji rówieśniczej, a także możliwość doskonalenia warsztatu trenerskiego młodych obiecujących szkoleniowców.
 
Tegoroczna edycja programu niewątpliwie zapadnie na długo w pamięci uczestników. Etap kampów regionalnych oceniam bardzo pozytywnie. Jestem zadowolony z poziomu prezentowanego przez młodych adeptów hokeja oraz energii i zaangażowania trenerów – dodaje Grochal.
 
Teraz czas na podsumowanie. Przez najbliższe dni trenerzy wspólnie wybiorą zawodników, którzy spotkają się na kampie ogólnopolskim dla wyróżniających zawodniczek i zawodników.  Wybór odbywa się w oparciu o szereg kryteriów techniczno-taktycznych. Ocenie podlegają również parametry dotyczące umiejętności pracy w zespole, reagowania na presję czasu czy szybkiego przyswajania informacji. Obóz odbędzie się na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu w dniach od 27 do 31 lipca.
 
Partnerem programu jest grupa Enea, jeden z liderów polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie produkcji energii elektrycznej.

Filip Sobczak