Polski Związek Hokeja na Trawie

Inspirujący #4: Roman Woźnica

Kolejne wyróżnienie w ramach naszej akcji „Inspirujący” wędruje do Romana Woźnicy, prezesa UKS Orient II Łozina. 

W minionych miesiącach jedną z najbardziej inspirujących osób w naszym środowisku był Roman Woźnica. Prezes UKS Orient II Łozina przede wszystkim doprowadził do reaktywacji drużyny seniorek. Nie byłaby ona możliwa bez doskonałej współpracy z samorządem lokalnym. Ponadto w swoim klubie zgromadził doświadczone zawodniczki, które są zaangażowane nie tylko na boisku. Działają one także jako trenerki oraz pomagają w sferze organizacyjnej.

Warto również podkreślić, że Woźnica swoim wielkim zaangażowaniem zmotywował do działania także inne kluby w okręgu dolnośląskim. Te wszystkie przykłady powodują, że prezes UKS Orient II Łozina stał się niewątpliwym liderem hokeja na Dolnym Śląsku. Takich inspirujących osób polski hokej na trawie potrzebuje i tacy ludzie zasługują na wyróżnienie.

*

Akcja Inspirujący

Epidemia koronawirusa sprawiła, że musieliśmy na chwilę się zatrzymać i przemyśleć wiele tematów. W związku z tym w trakcie minionych miesięcy trenowaliśmy i graliśmy zdecydowanie mniej niż w poprzednich latach. Właśnie dlatego Polski Związek Hokeja na Trawie wyjątkowo postanowił wyróżnić ludzi, którzy poza boiskiem przyczynili się do rozwoju, popularyzacji i dobrego wizerunku naszej dyscypliny. Nasi bohaterowie są wybierani przez pracowników Polskiego Związku Hokeja na Trawie. Nagrody ufunduje prezes naszej Federacji Jacek Sobolewski.

Filip Sobczak