Polski Związek Hokeja na Trawie

Newsletter – 12.06.2020 r.

INFORMACJE KRAJOWE  

Dariusz Rachwalski został selekcjonerem reprezentacji Polski mężczyzn. 37-latek będzie łączył funkcje trenera reprezentacji seniorów i reprezentacji do lat 23.

Od 18 maja na boiskach specjalistycznych do gry w hokeja na trawie, w tym na obiektach typu orlik lub boiskach przyszkolnych, w trakcie treningów obowiązują nowe zasady. Szczegóły na www.pzht.pl

Wprowadzony przez rząd IV etap „odmrażania” gospodarki oznacza „zielone” światło dla hokeja na trawie. Polski Związek Hokeja na Trawie potwierdza, że rozgrywki ligowe w sezonie 2019/20 zostaną dokończone. Szczegóły na www.pzht.pl

PZHT odwiedził 88-letniego Tadeusza Tulidzińskiego, najstarszego żyjącego hokeistę na trawie, który był na olimpiadzie. Były bramkarz KS Pomorzanin Toruń to postać mało znana i przez wielu zapomniana. Jednak dzięki naszym staraniom udało się go odwiedzić i wręczyć upominki.

W związku z częściowym znoszeniem ograniczeń dotyczących spotkań grupowych informujemy, że Klub Olimpijczyka PZHT wznawia spotkania swoich członków z dniem 26 czerwca 2020 r. w miejscu i godzinach dotychczas ustalonych. 

10 czerwca w siedzibie Polskiego Związku Hokeja na Trawie odbyło się losowanie fazy grupowej Pucharu Polski w hokeju na trawie. Rozgrywki zostaną rozegrane od 20 czerwca do 5 lipca.

Jeden z najwybitniejszych bramkarzy w historii polskiego hokeja na trawie Arkadiusz Matuszak zakończył karierę. Popularny „Benny” rozegrał 132 mecze z „orzełkiem na piersi”.

INFORMACJE MIĘDZYNARODOWE

W przyszłym roku w Gnieźnie odbędą się Mistrzostwa Europy grupy B. Europejska Federacja Hokeja na Trawie (EHF) podała nowy termin imprezy. Ostatecznie turniej odbędzie się dwa tygodnie później niż pierwotnie zakładano – od 15 do 21 sierpnia 2021 roku. 

Nasze drużyny zagrają w europejskich rozgrywkach w hali. KS Pomorzanin będzie rywalizować w Eurohockey Men’s Cup w tureckiej Alanyi od 12 do 14 lutego w 2021 r. Tydzień później zostanie rozegrany turniej EuroHockey Women’s Indoor Challenge II. Gospodarzem będzie drużyna KS Rogowo.

Polski hokej będzie mieć swojego reprezentanta na przyszłorocznych Halowych Mistrzostwach Świata. Międzynarodowa Federacja Hokeja na Trawie (FIH) zdecydowała, że nominację na belgijski turniej otrzymał Łukasz Zwierzchowski.

INFORMACJE DOTYCZĄCE ZARZĄDU 

5 czerwca odbyło się posiedzenie prezydium Polskiego Związku Hokeja na Trawie. Podczas spotkania został zatwierdzony regulamin Pucharu Polski.

8 czerwca sąd zarejestrował statut PZHT oraz zmiany w komisji rewizyjnej zgodnie z powołaniami z dnia 14 grudnia 2019 roku. W związku z tym przypominamy klubom o przesłaniu swoich aktualnych statutów i wypisów z rejestru.

Filip Sobczak