Polski Związek Hokeja na Trawie

Startuje I liga seniorów i liga seniorek

W trakcie nadchodzącego WEEKENDU Z HOKEJEM po raz pierwszy w sezonie halowym 2019/20 na parkiet wyjdą zawodnicy I ligi oraz zawodniczki ligi seniorek.

W I lidze wystąpi pięć zespołów: AZS Politechnika Poznańska, LKS Gąsawa, KS Lipno Stęszew, KS Polonia Skierniewice oraz HKS Siemianowiczanka. Na zapleczu Superligi drużyny będą rywalizować w „systemie turniejowym”. Zostaną rozegrane cztery turnieje – zespół sklasyfikowany na pierwszym miejscu awansuje do SL, a drużyna, która zajmie drugie miejsce zagra w barażu o SL. Pierwszy turniej już w najbliższą sobotę. Gospodarzem będzie HKS Siemianowiczanka. Zmagania potrwają od 13:00 do 19:00.

W weekend swoje rozgrywki zainaugurują także seniorki. O złoty medal HMP będą walczyć cztery drużyny: KS Hokej Start Brzeziny, UKHT Ósemka Tarnowskie Góry, AZS Politechnika Poznańska oraz KS Rogowo. Seniorki również będą rywalizować w „systemie turniejowym”. Zostaną rozegrane trzy turnieje. Następnie odbędą się półfinały – pierwszy zespół po rundzie zasadniczej zmierzy się z czwartym, a drugi z trzecim. W końcówce lutego obędzie się turniej finałowy. Przegrani z półfinałów zagrają o brąz, a zwycięzcy o złoto. 

Pierwszy turniej seniorek zostanie rozegrany w najbliższą sobotę. W hali AWF Poznań zawodniczki będą rywalizować od 11:00 do 16:00.

Wszystkie wyniki 1 ligi seniorów oraz ligi seniorek na bieżąco będzie można śledzić na bieżąco na stronie Polskiego Związku Hokeja na Trawie.

fot. Paweł Siczyński 

Filip Sobczak