Polski Związek Hokeja na Trawie

Akcja „Sticks for the World” z Shahbazem Ahmedem

Przypominamy, że w najbliższy czwartek (31 października) o 16:00 na kompleksie AWF przy ul. Królowej Jadwigi w Poznaniu, a w sobotę (2 listopada) o 12:00 na stadionie im. Alfonsa Flinika w Gnieźnie odbędą się specjalne treningi z Maradoną hokeja na trawie Shahbazem Ahmedem. W trakcie tych wydarzeń Polski Związek Hokeja na Trawie będzie zbierać kije hokejowe w ramach akcji „Sticks for the World”.

Celem tej kampanii FIH (Międzynarodowa Federacja Hokeja na Trawie) jest zgromadzenie do 2020 roku 101000 kijów do hokeja na trawie (nowych i używanych). Będą one przewożone między innymi do krajów afrykańskich. W akcji bierze udział 137 Federacji hokeja na trawie na całym świecie, w tym oczywiście Polski Związek Hokeja na Trawie.

Kije dla świata zbieraliśmy między innymi podczas tegorocznych Finałów MP! Przyznajemy szczerze, że nie spodziewaliśmy się tak pozytywnego odzewu z Waszej strony. Zebraliśmy naprawdę mnóstwo lasek. Jednak akcja cały czas trwa. Dlatego zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby podarować kija dla hokeistów z najsłabszych i najuboższych krajów świata, żeby dostarczyli sprzęt na treningi z Shahbazem Ahmedem.

– Jestem całkowicie przekonany, że hokej ma siłę, aby uczynić świat lepszym miejscem – mówi prezydent FIH dr Narinder Dhruv Batra.


Filip Sobczak