Polski Związek Hokeja na Trawie

KS Rogowo również zagra w europejskich pucharach

W europejskich rozgrywkach kobiet nasz kraj będzie reprezentować KS Rogowo. Drużyna z Pałuk zagra pod koniec maja w turnieju EuroHockey Club Challenge III w chorwackiej Zelinie.

O naszych reprezentantach w europejskich rozgrywkach mężczyzn poinformowaliśmy już w zeszłym tygodniu, ale z newsem na temat występu drużyny kobiecej musieliśmy się wstrzymać. Czekaliśmy bowiem na decyzję samych hokeistek. W tym tygodniu zawodniczki spotkały się i zdecydowały się, że wystąpią w EuroHockey Club Challenge III.

Nasz klub działa nieco inaczej. W KS Rogowo o wszystkim decydują zawodniczki, a nie działacze. Stąd decyzja o spotkaniu, na którym postanowiliśmy, że zdołamy wystąpić w europejskich pucharach – mówi nam kapitan KS Rogowo Weronika Sosińska.

KS Rogowo będzie reprezentować nasz kraj w EuroHockey Club Challenge III od 28 do 31 maja w chorwackiej Zelinie. W turnieju zagra osiem zespołów, które trafiły do dwóch grup. Polki zmierzą się w grupie A z miejscowym HK Zelina, HC Gwent z Walii oraz Gaziantep Polisgucu SK z Turcji. W drugiej grupie – B – wystąpią: Stade Francais z Francji, HAHK Mladost z Chorwacji, Grupo Desportivo do Viso z Portugalii oraz SLF Mesaicos ze Szwecji.

Przypomnijmy, że w tym samym czasie w europejskich pucharach wystąpią WKS Grunwald Poznań oraz KS Warta Poznań. Mistrzowie Polski zagrają w EuroHockey Club Trophy I w Wiedniu, a „Zieloni” w EuroHockey Club Challenge I w słoweńskim Lipovci.

fot. Sebastian Sienkiewicz

Filip Sobczak