Polski Związek Hokeja na Trawie

Za nami spotkanie ws. „Hokej Superligi”

W środę (21 sierpnia) w Gąsawie odbyło się spotkanie na temat sezonu 2019/20 w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce – „Hokej Superlidze”.

Na to wydarzenie władze „Hokej Superligi” zaprosiły przedstawicieli wszystkich drużyn, które będą brać udział w sezonie 2019/20 w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce – WKS Grunwald Poznań, KS Pomorzanin Toruń, KS Warta Poznań, LKS Rogowo, AZS AWF Poznań, AZS Politechnika Poznańska, Start Gniezno oraz LKS Gąsawa.

Zgromadzeni rozmawiali przede wszystkim o sprawach administracyjnych, logistycznych oraz marketingowych. Władze „Hokej Superligi” zaprezentowały regulamin systemu rozgrywek w sezonie 2019/20.

Przypomnijmy, że „Hokej Superliga” wprowadziła kilka istotnych zmian w systemie rozgrywek. W najbliższym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej będzie występować tylko osiem zespołów, mecze będą trwać 4×15 minut i zostaną rozegrane tylko w sobotnie popołudnia. 

Runda zasadnicza w „Hokej Superlidze” to 56 spotkań – 28 w rundzie jesiennej i 28 w rundzie wiosennej. Cztery najwyżej sklasyfikowane zespoły po rundzie zasadniczej zmierzą się w fazie play-off. W półfinałach (mecz i rewanż) pierwszy zespół po rundzie zasadniczej zagra się z czwartym, a drugi z trzecim. Gospodarzem pierwszego spotkania będzie drużyna sklasyfikowana niżej w tabeli. Mecz w tej fazie może zakończyć się wynikiem nierozstrzygniętym. 

Pierwszy mecz półfinałowy zostanie rozegrany w środę, a drugi w sobotę. Zwycięzcy dwumeczu półfinałowego, zagrają w meczu o Mistrzostwo Polski, a przegrani w meczu o brązowy medal. Turniej finałowy zostanie zorganizowany przez „Hokej Superligę”. Będzie to jeden dzień, podczas którego zostaną rozegrane na jednym boisku cztery spotkania – o brązowy i złoty medal MP seniorek oraz o brązowy i złoty medal MP seniorów.

Drużyny z miejsc V-VI sklasyfikowane zostaną zgodnie z miejscem w tabeli po zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywek. Zespół sklasyfikowany na miejscu ósmym w SL w sezonie 2019/20 zostanie bezpośrednio zdegradowany do rozgrywek 1-ligi w sezonie 2020/21. Zaś zespoły sklasyfikowane odpowiednio na miejscu siódmym w SL i miejscu drugim w 1-lidze rozegrają dwumecz barażowy. Gospodarzem pierwszego spotkania będzie drużyna z niższej klasy rozgrywkowej.

– Oczywiście przedstawiliśmy klubom system rozgrywek w sezonie 2019/20, ale rozmawialiśmy także na inne tematy. Podzieliłem się z przedstawicielami swoimi pomysłami. Mogę zdradzić, że rozmawialiśmy między innymi o finansach, działaniach promocyjnych oraz sprawach logistycznych. Cieszę się, że na spotkaniu pojawili się przedstawiciele wszystkich drużyn i mogliśmy merytorycznie porozmawiać na temat naszego nowego projektu – mówi prezes „Hokej Superligi” Marcin Nowaczyk.

Pierwsza kolejka została zaplanowana na sobotę (7 września). Szczegółowy terminarz można znaleźć po kliknięciu TUTAJ.

Filip Sobczak