Polski Związek Hokeja na Trawie

Jastrzębska Spółka Węglowa sponsorem strategicznym PZHT

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) została nowym sponsorem strategicznym Polskiego Związku Hokeja na Trawie.

Historyczna chwila dla Polskiego Związku Hokeja na Trawie. Nasza Federacja rozpoczęła współpracę z Jastrzębską Spółką Węglową. JSW będzie wspierać wszystkie reprezentacje Polski – od U-16 do pierwszej kadry. Umowa została podpisana na czas nieokreślony.

Jastrzębska Spółka Węglowa chętnie angażuje się w wiele inicjatyw służących różnym celom, działaniom charytatywnym i promocji sportu. JSW jest parterem innych dyscyplin i wielu klubów sportowych.

– Bardzo cieszę się, że udało nam się pozyskać partnera strategicznego. To dla naszego Związku ogromna nobilitacja i wyzwanie. Będziemy starali się nie zawieść oczekiwań nowego sponsora i osiągać satysfakcjonujące wyniki na boisku i poza nim. Mam także nadzieję, że uda nam się wspólnie zrealizować wiele projektów – mówi prezes PZHT Rafał Grotowski. – Chciałbym podziękować także Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu oraz jego prezesowi Radosławowi Piesiewiczowi za wsparcie w pozyskaniu partnera.

Grupa Kapitałowa JSW ma siedzibę w Jastrzębiu-Zdroju. Jej prezesem jest Tomasz Cudny. JSW jest największym producentem wysokiej jakości węgla koksowego hard w Unii Europejskiej i jednym z wiodących producentów koksu używanego do wytopu stali. Produkcja i sprzedaż węgla koksowego oraz produkcja, sprzedaż koksu i węglopochodnych stanowią podstawową działalność Grupy JSW. 

Jastrzębska Spółka Węglowa SA została utworzona 1 kwietnia 1993 roku. W jej skład weszło siedem samodzielnie funkcjonujących przedsiębiorstw górniczych, które przekształcono w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. 6 lipca 2011 roku debiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Filip Sobczak