Polski Związek Hokeja na Trawie

Towarzysko z Czeszkami

Pod koniec maja reprezentacja Polski kobiet w hokeju na trawie rozegra trzy towarzyskie spotkania z reprezentacją Czech. Wszystkie mecze odbędą się w Pradze.

Mistrzostwa Europy gr. B w hokeju na trawie odbędą się za 100 dni. Przygotowania naszej kadry do tego turnieju wchodzą właśnie w decydującą fazę. Pierwszym sprawdzianem dla podopiecznych Janusza Micała będą mecze z reprezentacją Czech.

To kadra, która będzie gospodarzem sierpniowych mistrzostw Starego Kontynentu. Co prawda Czeszki znalazły się w innej grupie, ale są naszym potencjalnym rywalem w drugiej fazie turnieju. W światowym rankingu FIH Czechy zajmują 23. pozycję, Polki plasują się „oczko” niżej.

– Mecze z reprezentacją Czech są dla nas bardzo istotnym etapem przygotowań. Po pierwsze zagramy je w optymalnym zestawieniu personalnym, z zawodniczkami reprezentującymi na co dzień kluby zagraniczne. Po drugie mecze w Pradze będą swego rodzaju rekonesansem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy. Będzie więc okazja na zapoznanie się z obiektem turniejowym i sprawdzenie warunków hotelowych oraz doprecyzowanie menu na sierpniowe zmagania – mówi kierownik wyszkolenia PZHT Krzysztof Rachwalski.

Przypomnijmy, że to kolejne spotkania, które rozegrają nasze hokeistki przed Mistrzostwami Europy. Bezpośrednio przed wyjazdem do Czech biało-czerwone zmierzą się z Francją. Wszystkie trzy mecze zostaną rozegrane na początku sierpnia w Wałczu.

28.05.2021 r. 16:00 Czechy – Polska

29.05.2021 r. 16:00 Czechy – Polska

30.05.2021 r. 11:00 Czechy – Polska

Filip Sobczak