Polski Związek Hokeja na Trawie

Mistrzostwa Europy do lat 18 zostaną rozegrane

Europejska Federacja Hokeja na Trawie (EHF) poinformowała, ze Mistrzostwa Europy do lat 18 zostaną rozegrane. Wezmą w nich udział reprezentacje Polski mężczyzn oraz kobiet.

Pierwotnie Mistrzostwa miały odbyć się w lipcu zeszłego roku, ale plany EHF pokrzyżowała epidemia koronawirusa. W tym roku władze Europejskiej Federacji aż do połowy maja zastanawiały się, w jaki sposób można bezpiecznie przeprowadzić te zawody. Ostatecznie europejska centrala zdecydowała, że ME zostaną rozegrane. EHF dodaje, że w turniejach bedą mogli również zagrać zawodnicy, którzy mają ukończone 19 lat

Przypomnijmy, że kobiety powalczą w Mistrzostwach Europy drugiej dywizji w szwajcarskim Zurychu. Biało-czerwone trafiły do grupy „A” wraz z Białorusinkami i Austriaczkami. W drugiej grupie zagrają Francuzki, Czeszki, Włoszki i Szwajcarki. Z kolei podopieczni Waldemara Rataja pojadą na ME drugiej dywizji do Wiednia. Biało-czerwoni trafili do grupy „B”, w której zmierzą się z gospodarzami, Turkami i Ukraińcami. W drugiej grupie zagrają Francuzi, Czesi oraz Włosi. Oba turnieje odbędą się od 18 do 24 lipca 2021 roku.

Wcześniej EHF zdecydowała, że odwołane zostaną wszystkie turnieje w Hockey 5s, czyli Mistrzostwa Europy do lat 16 oraz turnieje rankingowe – jeden z nich miał odbyć się w Wałczu.

Filip Sobczak