Polski Związek Hokeja na Trawie

EHF przekłada turnieje

Europejska Federacja Hokeja na Trawie (EHF) po raz kolejny przełożyła turnieje EuroHockey Club Challenges. W maju tego roku miały w nich wziąć udział między innymi polskie drużyny.

EHF odwołała turnieje: Club Challenge I, II III mężczyzn oraz Club Challenge II oraz III kobiet. Przypomnijmy, że EuroHockey Club Challenge I mężczyzn miał się odbyć w słoweńskim Lipovci. Polskę w tym turnieju miała reprezentować KS Warta Poznań. Z kolei w EuroHockey Club Challenge III kobiet w Zelinie miał wystąpić AZS Politechnika Poznańska.

Niestety ze względu na sytuację epidemiczną turnieje nie dojdą do skutku. EHF skontaktował się w tej sprawie z gospodarzami imprez oraz wszystkimi klubami. – Jesteśmy bardzo rozczarowani, że musieliśmy podjąć taką decyzję, ale jesteśmy pewni, że wszyscy zdają sobie sprawę, że ze względu na epidemię COVID-19 nie możemy przeprowadzić tych turniejów – mówi prezes EHF Marijke Fleuren.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że turnieje odbędą się jeszcze w tym roku. Prawdopodobny termin to koniec września. Więcej informacji EHF ogłosi w odpowiednim czasie.

– Z niecierpliwością czekamy na lepsze czasy dla nas wszystkich. W międzyczasie proszę zwracać uwagę na porady zdrowotne udzielane przez WHO i dbać o zdrowie – dodaje Fleuren.

Filip Sobczak