Polski Związek Hokeja na Trawie

O Hockey 5s na webinarium FIH

W minionym tygodniu Międzynarodowa Federacja Hokeja na Trawie (FIH) zorganizowała webinarium dot. Hockey5s (hokej piątkowy). Podczas tego spotkania ekspertem był Mateusz Grochal. Przedstawiciel PZHT opowiadał o doświadczeniach naszego kraju z Hockey5s.

FIH przeprowadziła to spotkanie ze względu na zbliżające się wielkimi krokami imprezy międzynarodowe w hokeju piątkowym. Jeszcze w tym roku odbędą się turnieje rankingowe w Hockey 5s, a już na 2023 rok zaplanowano Mistrzostwa Świata.

Przypomnijmy, że Polska, a konkretnie Wałcz będzie organizatorem turnieju rankingowego kobiet w Hockey 5s – od 7 do 10 lipca tego roku. Weźmie w nim udział 15 zespołów: Austria, Belgia, Białoruś, Chorwacja, Anglia, Hiszpania, Holandia, Portugalia, Rosja, Szkocja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Walia oraz Polska.

Z kolei hokeiści będą rywalizować w dwóch grupach. W ukraińskiej Winnicy zagra grupa „A”, a w słoweńskim Lipovci grupa „B”. Oba turnieje zostaną rozegrane od 8 do 10 lipca 2021 roku. Reprezentacja Polski wystartuje w grupie „A” wraz z Białorusinami, Bułgarami, Duńczykami, Hiszpanami, Holendrami, Szwajcarami, Turkami oraz Ukraińcami.

Filip Sobczak