Polski Związek Hokeja na Trawie

Za miesiąc Mistrzostwa Polski w Toruniu

Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Polski w kategorii junior młodszy. Impreza odbędzie się w Toruniu. Dziś (25 sierpnia) przedstawiciele organizatora, czyli PZHT wizytowali na obiektach, na których zostanie rozegrana impreza.

Od kilku tygodni Polski Związek Hokeja na Trawie przygotowuje się do pierwszej imprezy po ogłoszeniu w Polsce stanu epidemicznego. Już za niecały miesiąc – od 18 do 20 września w Toruniu odbędą się Mistrzostwa Polski w kategorii junior młodszy. Jednocześnie będą to zawody w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich.

Z tego względu przedstawiciele PZHT odwiedzili dziś (25 sierpnia) obiekty, na których zostaną przeprowadzone zawody. – Sprawdziliśmy stan stadionu, murawy, szatni czy terenu wokół boiska. Będziemy starali się wykorzystać każdy metr kwadratowy. Chcemy przeprowadzić zawody, które będą jeszcze długo wspominane przez wszystkie zespoły – mówi sekretarz generalny PZHT Piotr Wilkoński. – Dziękuję za miłe przyjęcie prezesowi Pomorzanina panu Jarosławowi Piórkowskiemu, który wyraził chęć współpracy i oprowadził nas po obiektach.

Przypomnijmy, że w turnieju chłopców wystąpi sześć zespołów – HKS Siemianowiczanka (zwycięzca grupy A), UKS SP5 Swarek Swarzędz (zwycięzca grupy B), LKS Gąsawa (zwycięzca grupy C), KKS Kolejarz Gliwice (II zespół grupy A), KS Warta Poznań (II zespół grupy B) oraz gospodarze KS Pomorzanin Toruń (II zespół grupy C). Kolejność miejsc w grupach A, B i C została ustalona na podstawie rundy jesiennej rozgrywek – sezon 2019/20. Awans do turnieju finałowego w kategorii juniorów młodszych uzyskały po dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny każdej z grup. Obowiązuje „klucz” rozgrywek, który został zatwierdzony i opublikowany w regulaminie o współzawodnictwie młodzieży uzdolnionej sportowo na rok 2020. 

Z kolei w turnieju dziewczynek zagrają cztery drużyny – KS Hokej Start Brzeziny (zwycięzca grupy A), UKS SP5 Swarek Swarzędz (zwycięzca grupy B), KKS Kolejarz Gliwice (II zespół z grupy B) oraz gospodynie KS Pomorzanin Toruń (II zespół z grupy A). Kolejność miejsc w grupach A i B została ustalona na podstawie rundy jesiennej rozgrywek – sezon 2019/20. Awans do turnieju finałowego w kategorii juniorek młodszych uzyskały po dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny każdej z grup. Obowiązuje „klucz” rozgrywek stosowany przez Polski Związek Hokeja na Trawie w przypadku Mistrzostw Polski seniorek. 

W obu turniejach spotkania będą rozgrywane w systemie „każdy z każdym”. Nie będzie fazy finałowej. Pierwszy mecz rozpocznie się w piątek (18 września) o godz. 9:00, a ceremonia zakończenia zostanie zorganizowana w niedzielę (20 września) o godz. 16:10. Poniżej publikujemy również harmonogramy spotkań oraz regulaminy.

Filip Sobczak