Polski Związek Hokeja na Trawie

Newsletter PZHT – 14.08.2020 r.

INFORMACJE KRAJOWE  

Asystent trenera reprezentacji Polski mężczyzn oraz zawodnik KS Pomorzanin Toruń Bartosz Żywiczka uratował życie człowiekowi. Przed rozpoczęciem spotkania o złoty medal Mistrzostw Polski – WKS Grunwald Poznań kontra KS Pomorzanin Toruń – PZHT oraz firma OLIMP postanowili nagrodzić Żywiczkę za bohaterskie zachowanie i przykład obywatelskiej postawy. Hokeista został wyróżniony również przez prezydenta Torunia Michała Zaleskiego.

22 lipca na kompleksie AWF w Poznaniu odbył się specjalny trening bramkarski pod okiem Arkadiusza Matuszaka. W zajęciach uczestniczyło kilkudziesięciu golkiperów. To było największe wydarzenie dla bramkarzy w historii polskiego hokeja na trawie. 

Pod koniec lipca przedstawiciele PZHT oraz zawodniczki i zawodnicy reprezentacji Polski gościli w jednym z instytutów z Sieci Badawczej Łukasiewicz w Krakowie. Nasi kadrowicze mieli przeprowadzone specjalistyczne badania. Efektem mają być odpowiednio dopasowane wkładki do butów do hokeja na trawie.

Za nami pierwsze kampy w ramach nowego programu Polskiego Związku Hokeja na Trawie „Rośnij z hokejem”. W trakcie dwóch weekendów udało nam się przeprowadzić sześć oryginalnych akcji szkoleniowych. Teraz czas na podsumowanie. Od 18 do 23 sierpnia odbędzie się kamp dla wyróżniających zawodników w Wałczu.

W sezonie 2019/20 bramkę sezonu zdobył Jakub Hołosyniuk z AZS Politechnika Poznańska. Gola można obejrzeć tutaj: http://pzht.pl/2020/08/03/jakub-holosyniuk-zdobywca-bramki-sezonu-2019-20/

31 lipca odszedł od nas Mateusz Wittke, bramkarz KS Warta Poznań. Miał 30 lat. Mateusz Wittke przez całą karierę był związany z klubami z Wielkopolski. Pierwsze hokejowe kroki stawiał w Swarku Swarzędz. Podczas swojej przygody grał również w KS Lipno Stęszew, KS Pocztowiec Poznań oraz ostatnio KS Warta Poznań. W sezonie 2018/19 zdobył z „Zielonymi” brązowy medal Mistrzostw Polski na otwartych boiskach.

Polski Związek Hokeja na Trawie ma przyjemność poinformować, że w sezonie 2020/21 w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski seniorek będzie występować sześć drużyn. Inaugurację sezonu zaplanowano na 13 września br.

Wydział Wyszkolenia PZHT zaprasza trenerów do udziału w kursokonferencji trenerskiej online. Odbędzie się ona z wykorzystaniem aplikacji ZOOM, którą każdy z uczestników musi zainstalować na swoim komputerze. Szkolenia zostaną zorganizowane 24 i 31 sierpnia. Szczegóły: http://pzht.pl/2020/08/11/czas-na-kursokonferencje-pzht/

Polski Związek Hokeja na Trawie opublikował już na swojej stronie wszystkie terminarze rozgrywek, które są prowadzone przez naszą Federację. Szczegóły znajdziecie w publikacji „Sezon 2020/21 – terminarze” na stronie głównej PZHT.

Polski Związek Hokeja na Trawie informuje, że przed sezonem 2020/21 nie ma obowiązku przeprowadzenia nowych badań lekarskich przez zawodników. Zgodnie z zapisami Tarczy antykryzysowej ważność zachowują badania wykonane przed okresem pandemii. Szczegóły: http://pzht.pl/2020/08/07/badania-lekarskie-wciaz-wazne/

Polski Związek Hokeja na Trawie wprowadził nowe standardy. Każdy sztab szkoleniowy reprezentacji Polski ma aktualnie do dyspozycji specjalistycznych trenerów, którzy zajmują się np. wykonywaniem krótkich rogów czy szkoleniem indywidualnym bramkarzy. Selekcjonerzy kadr mogą korzystać również z psychologa sportowego.

INFORMACJE MIĘDZYNARODOWE

Za rok – od 15 do 21 sierpnia 2021 roku – w Gnieźnie odbędą się Mistrzostwa Europy grupy B. Weźmie w nich udział osiem zespołów: Austria, Chorwacja, Irlandia, Włochy, Szwajcaria, Szkocja, Ukraina oraz Polska. Dwie najlepsze drużyny awansują do „elity”, a zespoły z miejsc 7-8 spadną do niższej dywizji. Polski Związek Hokeja na Trawie powołał komitet organizacyjny oraz przygotował zaproszenia dla komitetu honorowego. Informacje o pracach związanych z przygotowaniem turnieju będą dostępne w związkowych mediach.

INFORMACJE DOTYCZĄCE ZARZĄDU 

31 lipca minęło dokładnie 1000 dni odkąd prezes Polskiego Związku Hokeja na Trawie Jacek Sobolewski urzęduje na swoim stanowisku. 

25 września o godz. 17:00 w Poznaniu w siedzibie Polskiego Związku Hokeja na Trawie przy ul. Starołęcka 36 odbędzie się Sprawozdawcze Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Związku Hokeja na Trawie. W przypadku braku kworum, II termin WZD wyznaczony zostaje na godz. 17:30 w tym samym miejscu.

Filip Sobczak