Polski Związek Hokeja na Trawie

Ruszyły KAMPY ROŚNIJ Z HOKEJEM

Za nami pierwszy dzień nowej akcji Polskiego Związku Hokeja na Trawie „Rośnij z hokejem”. Kampy rozpoczęły dwie grupy – fioletowa oraz zielona.

Dwa pierwsze kampy zostały zainaugurowane w Poznaniu – na obiektach AWF Poznań oraz WKS Grunwald. Utalentowani hokeiści na pewno nie mogli narzekać na nudę – od samego rana zapewniliśmy im sporo hokejowych wrażeń.

– Pierwszy dzień pokazał, jak duży potencjał drzemie nie tylko w naszych młodych zawodnikach, ale także w trenerach. Ekscytacja związana z pierwszym dniem na początku trochę paraliżowała niektórych, ale po kilku ćwiczeniach nabrali pewności siebie i pokazali na co ich stać – mówi Mateusz Grochal z PZHT.

Szkoleniowcy z grupy „Rośnij z hokejem” zaprezentowali młodym zawodnikom ćwiczenia, które są przygotowane przez selekcjonerów kadr narodowych. Oczywiście trenerzy dostosowali je do wieku hokeistek i hokeistów. – Nasi szkoleniowcy dawali zawodnikom mnóstwo cennych wskazówek oraz podkreślali ważne szczegóły i detale techniczne – dodaje Grochal.

Przed nami kolejne dni dwóch kampów w Poznaniu. A już za tydzień planujemy przeprowadzić aż cztery akcje szkoleniowe. Zostaną one zorganizowane w Skierniewicach, Siemianowicach Śląskich, Gąsawie i Poznaniu. Cztery kolejne grupy – pomarańczową, żółtą, czerwoną i niebieską – będą trenować oczywiście inni szkoleniowcy. 

Przypomnijmy, że nasza specjalna akcja „Rośnij z hokejem” jest dedykowana hokeistkom i hokeistom w wieku 13-14 lat. Każdy klub w Polsce mógł powołać do niej trzech zawodników z jednego rocznika. Łącznie zostało zgłoszonych ponad 120 hokeistek i hokeistów. W związku z tym udało się nam utworzyć aż sześć grup (fioletowa, zielona, pomarańczowa, żółta, czerwona, niebieska) w czterech województwach.Filip Sobczak