Polski Związek Hokeja na Trawie

Ruszają kampy ROŚNIJ Z HOKEJEM

Już jutro rozpoczną się pierwsze kampy w ramach nowej akcji PZHT „Rośnij z hokejem”. Inauguracyjne obozy dochodzeniowe odbędą się w Poznaniu.

Od 24 do 26 lipca na kompleksie AWF w Poznaniu będą ćwiczyć pierwsze dwie grupy, a mianowicie fioletowa oraz zielona. Szkoleniowcami tej pierwszej będą Paweł Bratkowski, Oriana Bratkowska i Waldemar Rataj, a trenerem bramkarzy Marcin Kitkowski. Z kolei grupa zielona będzie trenowała pod okiem Michała Wachowiaka i Tomasza Dutkiewicza. U „zielonych” bramkarze będą szkoleni przez Arkadiusza Matuszaka. Łącznie w grupach – fioletowej i zielonej – do treningów przystąpi 41 hokeistów i hokeistek.

W trakcie najbliższych dni odbędą się dwa kampy, a za tydzień planujemy przeprowadzić aż cztery. Zostaną one zorganizowane w Skierniewicach, Siemianowicach Śląskich, Gąsawie i Poznaniu. Cztery kolejne grupy – pomarańczową, żółtą, czerwoną i niebieską – będą trenować oczywiście inni szkoleniowcy. Wszystkie kampy mają formę dochodzeniową – bez zakwaterowania. Na koniec trenerzy wspólnie wybiorą zawodników, którzy spotkają się na kampie dla wyróżniających zawodniczek i zawodników w Wałczu. Odbędzie się on od 18 do 23 sierpnia.

Przypomnijmy, że nasza specjalna akcja „Rośnij z hokejem” jest dedykowana hokeistkom i hokeistom w wieku 13-14 lat. Każdy klub w Polsce mógł powołać do niej trzech zawodników z jednego rocznika. Łącznie zostało zgłoszonych ponad 120 hokeistek i hokeistów. W związku z tym udało się nam utworzyć aż sześć grup (fioletowa, zielona, pomarańczowa, żółta, czerwona, niebieska) w czterech województwach.

– Pomysł urodził się w trakcie spotkań i rozmów z przedstawicielami FIH Academy. Światowa Federacja dzięki wsparciu Solidarności Olimpijskiej przyjrzała się naszemu systemowi szkolenia, a później wspólnie znaleźliśmy pewne elementy, które można poprawić – mówi Mateusz Grochal z PZHT. – Cieszę się, że naszym mentorem i najbliższym współpracownikiem w ramach tego programu został Belg Michel Kinnen. To jeden z autorów programu rozwoju hokeja „Be Gold” w Belgii. „Be Gold” jest dla nas inspiracją, bo struktura regionów wzięła się właśnie z tego projektu. 

Fot. Elżbieta Skowron/sportowy-poznan.pl

Filip Sobczak