Polski Związek Hokeja na Trawie

Newsletter PZHT – 11.05.2020 r.

INFORMACJE KRAJOWE  

18 kwietnia została zorganizowana wideokonferencja, podczas której nasi sędziowie międzynarodowi omówili sytuacje z boisk ligowych oraz turniejów międzynarodowych. Organizatorami byli Marcin Grochal, Łukasz Zwierzchowski oraz Łukasz Orzeł. 

Polski Związek Hokeja na Trawie ogłosił „11-stkę dwudzeistolecia kobiet” oraz „11-stkę dwudziestolecia mężczyzn”. Szczegóły na naszej stronie www.pzht.pl oraz naszych mediach społecznościowych. 

80 lat temu, wiosną 1940 roku polscy jeńcy wojenni zostali przewiezieni do Charkowa z obozu w Starobielsku i rozstrzelani. Wśród nich był pierwszy prezes Polskiego Związku Hokeja na Trawie Marian Grodzki. Miał 45 lat. 

Trwa nabór do klasy o profilu hokej na trawie w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu na rok szkolny 2020/2021. W naborze mogą wziąć udział absolwenci szkół podstawowych. Więcej na www.pzht.pl

Trwa konkurs na selekcjonera reprezentacji Polski oraz reprezentacji Polski M-23. Do drugiej tury zgłosiło się 10 kandydatów – 9 z nich to szkoleniowcy z zagranicy. Warunki formalne spełniły jednak tylko cztery oferty. Komisja konkursowa zarekomendowała zarządowi dwóch kandydatów – polskiego i zagranicznego trenera. O ostatecznym wyborze zdecydują członkowie Zarządu PZHT 12 maja. 

INFORMACJE MIĘDZYNARODOWE

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Trawie (FIH) przyznała Belgii organizację Halowych Mistrzostw Świata. Impreza odbędzie się w prowincji Liege w przyszłym roku – od 3 do 7 lutego. 

Ze względu na epidemię koronawirusa Europejska Federacja Hokeja na Trawie (EHF) odwołała wszystkie turnieje oraz imprezy, które były zaplanowane na najbliższe miesiące.

INFORMACJE DOTYCZĄCE ZARZĄDU 

We wtorek (12 maja) odbędzie się zebranie Zarządu Polskiego Związku Hokeja na Trawie. W trakcie obrad zostanie podjęta decyzja ws. zatrudnienia trenera seniorów i M-23. 

Od kilku tygodni Polski Związek Hokeja na Trawie opracowuje strategie wznowienia rozgrywek ligowych 2019/20. Hokeiści na trawie wrócili już do treningów, a PZHT wysłał pismo z planem działań do minister sportu. Aktualnie czekamy na decyzję resortu. Na temat wznowienia rozgrywek będą dyskutować także zebrani na najbliższym Zarządzie PZHT.

Filip Sobczak