Polski Związek Hokeja na Trawie

II Gala Hokeja na Trawie

Przed nami kolejna edycja „Gali Hokeja na Trawie”. Środowisko naszej dyscypliny będzie obchodzić swoje święto 1 marca. W trakcie Gali poznamy najlepszego hokeistę i najlepszą hokeistkę minionego roku w Polsce.

Na początku 2019 roku odbyła się pierwsza w historii „Gala Hokeja na Trawie”. W tym roku Polski Związek Hokeja na Trawie zdecydował się zorganizować kolejną edycję tego wydarzenia. Tym razem ta prestiżowa impreza odbędzie się 1 marca w klubie 2progi przy alei Niepodległości 36 w Poznaniu. Na wydarzenie zostaną zaproszeni przedstawiciele klubów, okręgów, szkoleniowcy wszystkich reprezentacji, wybitni reprezentanci, olimpijczycy, samorządowcy, naukowcy, dziennikarze i osoby wspierające naszą dyscyplinę.

Cieszę się, że ponownie będziemy mogli spotkać się na uroczystej gali – mówi prezes PZHT Jacek Sobolewski. – W zeszłym roku – widząc wypełnioną salę – obiecałem, że to nie jest ostatnia taka uroczystość. Słowa dotrzymujemy i już teraz zapraszamy do wspólnej zabawy.

W trakcie imprezy będziemy wybierać najlepszego hokeistę i najlepszą hokeistkę minionych miesięcy. Ostatecznego wyboru – podobnie jak w zeszłym roku – dokonają w demokratycznym głosowaniu uczestnicy Gali. Niebawem przedstawimy Wam wszystkie szczegóły tego wydarzenia. Przypomnijmy, że w zeszłym roku tryumfowali Krystian Makowski oraz Marlena Rybacha.

Ponadto podczas wydarzenia władze PZHT w sposób szczególny będą chciały podziękować reprezentacjom Polski do lat 16 chłopców oraz dziewcząt. Przypomnijmy, że reprezentacja M-16 w minionym roku zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy, a reprezentacja K-16 złoty medal Mistrzostw Europy. 

Filip Sobczak