Polski Związek Hokeja na Trawie

Przekazujemy 1 proc. podatku na HOKEJ NA TRAWIE

Trwa okres rozliczenia naszych deklaracji podatkowych za 2019 rok. Pamiętajmy także, że – jak co roku – mamy możliwość oddania 1 proc. swojego podatku na organizacje pożytku publicznego. W zeszłym roku Polacy przekazali organizacjom pożytku publicznego (OPP) 874,4 mln zł, czyli o 110,5 mln zł więcej niż w roku poprzednim.

Z możliwości przekazania 1 proc. podatku skorzystało 14,5 mln podatników, czyli o 0,4 mln więcej w porównaniu do roku ubiegłego. Nie ulega wątpliwości, że wśród nich było wiele osób związanych z hokejem na trawie. Jako jedna rodzina powinniśmy wspierać się przy takich akcjach. Stąd nasz apel.

Na adres e-mail rzecznik@pzht.pl, w komentarzach pod tym postem czy w wiadomościach prywatnych do „Polski Hokej na Trawie” lub rzecznika możecie zgłaszać organizacje pożytku publicznego, które wspierają hokej na trawie lub pomagają hokeistom na trawie. Po jakimś czasie umieścimy pełną listę organizacji, na które można przekazać swój 1 proc. Część z nich postaramy się także wypromować, bo już dziś wiemy, że warto je wspierać i dopingować.

Pamiętajcie, że jeśli w poprzednim roku podatnik przekazywał wskazanej OPP swój 1 proc., organizacja ta będzie wpisana w PIT automatycznie (o ile dana OPP nadal znajduje się ogólnopolskim wykazie). W przypadku chęci zmiany organizacji lub celu szczegółowego należy je wybrać z listy dostępnej w ramach e-PIT.

Filip Sobczak