Polski Związek Hokeja na Trawie

Rehasport Clinic partnerem medycznym PZHT

Polski Związek Hokeja na Trawie i Rehasport Clinic podpisali umowę partnerską – od teraz reprezentacje Polski w różnych grupach wiekowych będą mogły liczyć na fachową opiekę medyczną.

Polski Związek Hokeja na Trawie to piąty związek sportowy, którego oficjalnym partnerem medycznym jest Rehasport Clinic. W tym gronie są ponadto: Polski Związek Żeglarski, Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Polski Związek Tenisowy i Polski Związek Triathlonu. Dodatkowo klinika sprawuje opiekę nad reprezentacją Polski w amp futbolu. – Cieszę się, że będziemy mogli współpracować z tak prestiżowym ośrodkiem. Miejmy nadzieję, ze nasi hokeiści nie będą często odwiedzać Rehasport Clinic, ale jeśli już będą musieli skorzystać z pomocy tego ośrodka, to znajdą się pod opieką doskonałych specjalistów – mówi prezes PZHT Jacek Sobolewski

W ramach współpracy Rehasport Clinic oferuje PZHT świadczenia medyczne w zakresie związanym z urazami narządu ruchu oraz diagnostyki i rehabilitacji dla członków kadr narodowych. Ośrodek zapewni również hokeistom opiekuna koordynatora procesów medycznych oraz zorganizuje opiekę medyczną przy współpracy ze sztabem medycznym poszczególnych reprezentacji. Sportowcy mogą też liczyć na badania biomechaniczne i analizę strukturalną składu ciała.

Gdy reprezentacja Polski po raz ostatni występowała w turnieju olimpijskim, jej lekarzem był dr Tomasz Owczarski, nasz znakomity ortopeda z Rehasport Clinic. Od tamtego występu w Sydney minęło już 19 lat. Czekamy na kolejny olimpijski start i mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie stanowiła mały kroczek w kierunku występu pań lub panów za pięć lat w Paryżu – przyznaje menedżer sportu w Rehasport Clinic Jakub Puchalski.

Menedżer sportu w Rehasport Clinic Jakub Puchalski (z lewej) oraz sekretarz generalny PZHT Piotr Wilkoński.

Rehasport Clinic to czołowa klinika medyczna w Polsce. Jako pierwsza w kraju uzyskała najważniejszy certyfikat Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej – FIFA Medical Centre of Excellence. Ponadto opiekuje się wieloma reprezentantami Polski, a podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Doha o zdrowie reprezentantów Polski dbało aż pięcioro jej fizjoterapeutów.

Filip Sobczak