Polski Związek Hokeja na Trawie

Nowa klasa w LOMS

Rozpoczął się nowy rok szkolny 2019/20. W LOMS w Poznaniu powstała nowa klasa o profilu „hokej na trawie”.

Do szkoły wrócili także uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu. Już dziś (3 września) po raz pierwszy będzie uczyć się ze sobą i trenować nowa klasa w LOMS. Liczy ona aż 40 uczniów – 22 chłopców oraz 18 dziewczyn. Ponadto od nowego roku szkolnego do grona pedagogów i trenerów LOMS dołączyli Rafał Nojgebauer oraz Alicja Koperska.

Przed „pierwszym dzwonkiem” postawiliśmy sobie bardzo realne cele. Przez najbliższe cztery lata nie chcemy wyszkolić mistrzów świata. Naszym założeniem jest przygotowanie uczniów LOMS do gry w kadrach młodzieżowych, a docelowo w pierwszej reprezentacji. Nie ukrywamy, że chcemy, żeby jak najwięcej uczniów oraz absolwentów LOMS zakładało w niedalekiej przyszłości koszulkę z orzełkiem na piersi – mówi Rafał Nojgebauer.

Wychowanek LKS Rogowo sam niedawno uczył się w tak zwanym „SMS-ie”. Nojgebauer uczęszczał jeszcze do Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego, potem zdobył wykształcenie na AWF w Poznaniu, a teraz znowu wróci do placówki przy Osiedlu Tysiąclecia.

Faktycznie na własnej skórze doświadczyłem nauki w „SMS-ie”. Powiedziałem już nowym uczniom, że muszą się przygotować na wymagającą pracę – będą musieli połączyć sport z nauką. Na pewno będzie ciężko, ale warto – uważa Nojgebauer.

Nowym uczniom życzymy powodzenia!

Filip Sobczak