Polski Związek Hokeja na Trawie

Newsletter PZHT 31.07.2019 r.

INFORMACJE KRAJOWE 

31 sierpnia i 1 września odbędzie się kursokonferencja trenerska i sędziowska. Spotkanie zostanie połączone ze szkoleniem w ramach projektu rozwoju hokeja na trawie w Polsce. Będzie on prowadzony wspólnie z FIH Hockey Academy.  Natomiast na przełomie listopada i grudnia PZHT zorganizuje drugą edycję warsztatów „Czas dla trenera”. Daty i miejsca drugiej edycji zostaną podane w późniejszym terminie w oddzielnym komunikacie. 

W zakładce „Przepisy” zostały opublikowane zaktualizowane przepisy gry na otwartych boiskach (stan na 10.06.2019 r.). Dokument został opracowany i przetłumaczony przez Tatianę Chojnacką oraz Marcina Grochala.

Po FIH Hockey Series Finals z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski seniorów zrezygnował Karol Śnieżek. 24 czerwca Zarząd Polskiego Związku przyjął jego rezygnację. Nowym – tymczasowym – selekcjonerem został Dariusz Rachwalski.

INFORMACJE MIĘDZYNARODOWE 

Od 14 do 16 lutego 2020 roku w hali widowiskowo-sportowej CityZen w Poznaniu odbędzie się Eurohockey Indoor Club Championships. Do stolicy Wielkopolski przyjedzie osiem najlepszych klubów w halowej odmianie hokeja na trawie. Tak zdecydowała Komisja Konkursowa EHF w białoruskim Mińsku. 

Przez cztery dni – 7-10 czerwca – w Siemianowicach Śląskich odbywał się turniej EuroHockey Club Challenge I. Na Śląsku zwyciężył włoski zespół SG Amsicora ASD. HKS Siemianowiczanka zajął ósme miejsce.

Reprezentacja Polski w hokeju na trawie bierze udział – od 28 lipca do 3 sierpnia – w Mistrzostwach Europy grupy B we francuskim Cambrai. Zaś reprezentacja Polski kobiet zagra na Mistrzostwach Europy grupy B w szkockim Glasgow od 4 do 10 sierpnia. 

INFORMACJE DOTYCZĄCE ZARZĄDU

24 czerwca z funkcji wiceprezesa Polskiego Związku Hokeja na Trawie zrezygnował Jerzy Kanclerz. W jego miejsce został powołany Rafał Grotowski – dotychczasowy członek Zarządu PZHT. Rezygnacja Kanclerza została zaplanowana już kilka miesięcy temu – w czasie poprzedniego Walnego Zgromadzenia Delegatów PZHT. Wtedy to wszyscy szefowie okręgów postanowili, że nie będą członkami Zarządu PZHT i stworzą specjalne ciało doradcze.

Filip Sobczak