Polski Związek Hokeja na Trawie

Grunwald Poznań jedzie do Chorwacji po awans

Od 8 do 10 lutego WKS Grunwald Poznań weźmie udział w EuroHockey Indoor Club Trophy w chorwackiej Zelinie. Celem podopiecznych Karola Śnieżka jest awans do elity.

Osiem najlepszych klubowych drużyn Europy zmierzy się od 15 do 17 lutego w Wiedniu podczas EuroHockey Indoor Club Cup. Tydzień wcześniej w chorwackiej Zelinie o awans do tego prestiżowego grona powalczy Grunwald Poznań oraz siedem innych europejskich zespołów. 

Ekipa Karola Śnieżka znalazła się w grupie B wraz z SPV Complutense (Hiszpania), Slavią Praga (Czechy) oraz gospodarzami HK Zelina (Chorwacja). W grupie A zagrają: East Grinstead (Anglia), Soerbymagle HC (Dania), Amiens SC (Francja) oraz Gaziantep Polisgücü SK (Turcja).

W listopadzie wygraliśmy „Międzynarodowy Turniej Hokeja na Trawie” w Unisławiu, potem wszystkie pojedynki ligowe. Ponadto rozegraliśmy 10 meczów kontrolnych. Dlatego myślę, że  nasza drużyna jest bardzo dobrze przygotowana do turnieju w Chorwacji – mówi menadżer zespołu, Waldemar Serowski.

Halowy Mistrz Polski 2017/2018 – WKS Grunwald Poznań.

Wojskowi wyruszyli do Wiednia już w środę (6 lutego). Na miejscu odbędą kilka treningów i rozegrają mecz sparingowy z SV Arminen Wiedeń, którego trenerem jest Dariusz Rachwalski. – Austriacka drużyna od lat gra w elicie. Będzie to ostatni sprawdzian naszego zespołu przed piątkowymi meczami w turnieju w Zelinie – dodaje Serowski.

Karol Śnieżek zabrał do stolicy Wiednia dwunastu zawodników – dwóch bramkarzy oraz 10 zawodników z pola. Wszyscy są w optymalnej formie. Jedynie Michał Kasprzyk narzeka na lekki uraz, ale jest on niegroźny. Dlatego obrońca Wojskowych powinien być gotowy już na pierwszy mecz.

W minionym sezonie Polskę w europejskich pucharach reprezentował Pomorzanin Toruń. Podopieczni Piotra Żółtowskiego w białoruskim Mińsku zajęli trzecie miejsce. Awans wywalczyli gospodarze, HC Mińsk oraz Partille SC ze Szwecji.

Wszystkie mecze podopiecznych Karola Śnieżka będzie można śledzić i oglądać na żywo pod poniższym linkiem. 👇

www.eurohockeytv.org

Mecze:

Grunwald Poznań – Slavia Praga 2:2 (1:1)

Grunwald Poznań – SPV Complutense 4:3 (3:2)

Grunwald Poznań – HK Zelina 5:3 (3:2)

Faza mistrzowska:

Grunwald Poznań – East Grinstead 5:4 (1:1)

Grunwald Poznań – Gaziantep Polisgücü SK 5:6

Skład:

1. Rafał Banaszak 

2. Mateusz Popiołkowski 

3. Paweł Bratkowski

4. Mateusz Poltaszewski

5. Tomasz Dutkiewicz

6. Mateusz Hulbój

7. Artur Mikuła

8. Tomasz Marcinkowski

9. Karol Majchrzak

10. Michał Kasprzyk

11. Jakub Janicki

12. Adrian Krokosz

Sztab szkoleniowy:

Karol Śnieżek – pierwszy trener

Robert Grzeszczak – asystent

Cezary Baka – fizjoterapeuta

Waldemar Serowski – menadżer zespołu

Jerzy Wybieralski – kierownik

fot. Paweł Siczyński

Filip Sobczak