Polski Związek Hokeja na Trawie

Gramy u siebie!

Od 18 do 20 stycznia 2019 roku reprezentacja Polski do lat 21 kobiet weźmie udział w Halowych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Polska będzie gospodarzem tej imprezy.

Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa Europy odbędą się w hali w Tarnowskich Górach. Trener naszej kadry, Maciej Wrzesiński oraz jego podopieczne doskonale znają ten obiekt. W ramach przygotowań do imprezy miały możliwość rozegrania turnieju towarzyskiego na Śląsku. Zmierzyły się w nim z trzema reprezentacjami – Ukraina, Białoruś oraz Austria – które również zagrają w Tarnowskich Górach w najbliższy weekend.

– Dlatego mogliśmy zapoznać się z nawierzchnią w hali, gdzie będzie rozgrywany turniej. Myślę, że dziewczyny są dobrze przygotowane do warunków, które będą na Mistrzostwach – mówi Maciej Wrzesiński.

W HMME w Polsce, podobnie jak w turnieju mężczyzn, weźmie udział osiem najlepszych zespołów w Europie. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej znalazły się reprezentacje: Turcji, Białorusi, Szwajcarii oraz Polski. Natomiast w drugiej zagrają: Rosjanki, Czeszki, Ukrainki i Austriaczki.

Wrzesiński przyznaje, że najtrudniejszym, ale zarazem najbardziej znanym rywalem są Białorusinki. To jeden z zespołów, który brał udział w turnieju przygotowawczym w Tarnowskich Górach. – W meczu z naszymi wschodnimi sąsiadkami przegraliśmy 4:6, ale nie miałem do dyspozycji wszystkich zawodniczek. Pewne obawy mam również przed meczem z Turcją. Ta drużyna to dla nas największa niewiadoma. We wcześniejszych turniejach ten zespół nie walczył o medale, ale to nie oznacza, że go zlekceważymy – tłumaczy selekcjoner.

Atutem reprezentacji Polski będzie nie tylko znajomość hali, ale również miejscowa publiczność. Dlatego Wrzesiński stawia przed zespołem wysokie cele. – Dla nas takim minimum będzie wejście do fazy finałowej, gdzie zagrają cztery najlepsze zespoły. W niej będziemy już walczyć o medale. Oczywiście najlepiej smakuje krążek za zdobycie pierwszego miejsca, dlatego zrobimy wszystko, żeby go zobaczyć w niedzielę na naszych szyjach – dodaje trener naszej kadry.

Szkoleniowiec reprezentacji Polski zabrał do Tarnowskich Gór dwanaście zawodniczek. W sztabie szkoleniowym będzie pracować także Bartosz Szotek oraz Łukasz Jułga. Fizjoterapeutą naszej kadry jest Maciej Czapczyk. Wszystkie mecze naszej kadry będzie można śledzić i oglądać „na żywo” po kliknięciu TUTAJ.

Mecze Polek w fazie grupowej:

18 stycznia, 13:00: Polska – Turcja 3:4 (1:2)

18 stycznia, 18:30: Polska – Białoruś

19 stycznia, 12:30: Polska – Szwajcaria

Skład reprezentacji:

Klaudia Głowacka  – KS Hokej-Start-Brzeziny 

Julia Balcerzak – LKS Gąsawa 

Jowita Hyla – AZS Politechnika Poznańska

Natasza Suszyńska – AZS Politechnika Poznańska

Nicole Chruszcz – UKHT Ósemka Tarnowskie Góry/ LOMS

Anita Plewa – KS Rogowo

Skoraszewska  Daria –  AZS Politechnika Poznańska

Monika Polewczak – KS Hokej-Start-Brzeziny

Dżesika Mazur – KS Hokej-Start-Brzeziny/ LOMS

Sandra Tatarczuk  – UKHT Ósemka Tarnowskie Góry/ LOMS

Anna Lipka – UKHT Ósemka Tarnowskie Góry/ LOMS

Paulina Reder  – HC Wien

Sztab szkoleniowy:

Maciej Wrzesiński – trener

Łukasz Jułga – trener współpracujący

Bartosz Szotek – trener współpracujący 

Maciej Czapczyk– fizjoterapeuta

Filip Sobczak