Polski Związek Hokeja na Trawie

Polki pozostają w elicie!

Reprezentacja Polski kobiet zajęła szóste miejsce w Halowych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Tarnowskich Górach. Oznacza to, że drużyna Macieja Wrzesińskiego utrzymała się w elitarnym gronie ośmiu najlepszych drużyn w Europie. Złote medale zdobyła reprezentacja Rosji.

Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa Europy kobiet odbywały się od 18 do 20 stycznia w Tarnowskich Górach. W imprezie wzięło udział osiem najlepszych młodzieżowych reprezentacji w Europie. Polska znalazła się w grupie A wraz z reprezentacją Białorusi, Szwajcarii oraz Turcji.

Niestety, podopieczne Macieja Wrzesińskiego źle rozpoczęły HMME. W pierwszym spotkaniu nieoczekiwanie zostały pokonane przez repezentację Turcji (3:4) i już na początku turnieju bardzo skomplikowały swoją sytuację. Na domiar złego w kolejnym meczu biało-czerwone przegrały z reprezentacją Białorusi (2:6). W ostatnim pojedynku grupowym zremisowaliśmy ze Szwajcarią 0:0.

Biało-czerwone z zaledwie jednym punktem zajęły ostatnie miejsce w grupie A, co oznaczało, że w ostatnich dwóch meczach będą walczyć o utrzymanie w elicie. Polki wykazały się ogromną dojrzałością i odpowiedzialnością za wynik. Podopieczne Macieja Wrzesińskiego wygrały oba mecze w drugiej odsłonie HMME – z Ukrainą (4:2) oraz z Czechami (4:1). Dlatego ostatecznie Polska zajęła szóste miejsce i za dwa lata po raz kolejny nasze hokeistki będą występować w elitarnym gronie ośmiu najlepszych drużyn w Europie.

W finale Halowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Tarnowskich Górach zmierzyły się Austriaczki oraz Rosjanki. Lepsze okazały się te drugie, które w bardzo dobrym stylu zwyciężyły 5:2. Brązowe medale dla Szwajcarii, która pokonała Turcję 3:0.

Skład reprezentacji:

Klaudia Głowacka  – KS Hokej-Start-Brzeziny 

Julia Balcerzak – LKS Gąsawa 

Jowita Hyla – AZS Politechnika Poznańska

Natasza Suszyńska – AZS Politechnika Poznańska

Nicole Chruszcz – UKHT Ósemka Tarnowskie Góry/ LOMS

Anita Plewa – KS Rogowo

Skoraszewska  Daria –  AZS Politechnika Poznańska

Monika Polewczak – KS Hokej-Start-Brzeziny

Dżesika Mazur – KS Hokej-Start-Brzeziny/ LOMS

Sandra Tatarczuk  – UKHT Ósemka Tarnowskie Góry/ LOMS

Anna Lipka – UKHT Ósemka Tarnowskie Góry/ LOMS

Paulina Reder  – HC Wien

Sztab szkoleniowy:

Maciej Wrzesiński – trener

Łukasz Jułga – trener współpracujący

Bartosz Szotek – trener współpracujący 

Maciej Czapczyk– fizjoterapeuta

fot. Sebastian Sienkiewicz

Filip Sobczak