Polski Związek Hokeja na Trawie

Pomagamy Marcinowi Strykowskiemu

Marcin Strykowski, 111-krotny reprezentant Polski, jeden z najlepszych napastników w historii polskiego hokeja na trawie potrzebuje naszej pomocy. W internecie właśnie wystartowała zbiórka na rzecz jego operacji.

Marcin Strykowski walczy z chorobą zwyrodnieniową stawu biodrowego prawego. Leczenie jest konieczne, ponieważ przypadłość uniemożliwia normalne funkcjonowanie.

– Jestem już zmęczony ciągłym dolegliwościami towarzyszącymi mi podczas najprostszych czynności – mówi zrozpaczony Strykowski.

Marcin Strykowski – 111-krotny reprezentant Polski

Dziś były reprezentant walczy z bólem, ale jest pełen nadziei. Lekarze właśnie wyjaśnili mu, jak wygrać z chorobą. Potrzebna jest operacja, która kosztuje 38 tysięcy złotych.

– Dzięki operacji mam szansę odzyskać pełną sprawność. Jeżeli dostanę zielone światło od lekarzy, to chciałbym jeszcze wrócić na boisko hokejowe, bo nie odwiesiłem butów na przysłowiowy „kołek” – mówi „Strykol”.

W internecie właśnie wystartowała zbiórka na operację dla 111-krotnego reprezentanta Polski. Dotychczas akcję wsparły 32 osoby, ale aktualnie na liczniku jest tylko kilka tysięcy złotych. Zachęcamy więc do wsparcia zbiórki.

Link jest dostępny TUTAJ.

Filip Sobczak