Polski Związek Hokeja na Trawie

Norbert Nederlof trenerem kadry kobiet

Reprezentacja Polski kobiet ma nowego trenera. To 68-letni Holender Norbert Nederlof.

W listopadzie dotychczasowy selekcjoner kadry kobiet Janusz Micał złożył rezygnację. Tymczasowym szkoleniowcem drużyny został Dawid Zimnicki. Jednocześnie Polski Związek Hokeja na Trawie rozpoczął pracę nad zatrudnieniem nowego trenera, organizując konkurs. 

Ostatecznie Zarząd PZHT zdecydował, że nowym selekcjonerem reprezentacji Polski kobiet zostanie Norbert Nederlof. To 68-letni Holender. Nederlof jest szkoleniowcem hokeja na trawie od prawie 30 lat. Był pierwszym trenerem i asystentem w wielu holenderskich i belgijskich klubach. Pracował także jako selekcjoner reprezentacji mężczyzn Egiptu i Chorwacji oraz trener współpracujący reprezentacji mężczyzn Holandii. Aktualnie Nederlof jest dyrektorem sportowym w holenderskim klubie Leiden.

68-latek jest niezwykle doświadczonym szkoleniowcem. Posiada także ogromną wiedzę teoretyczną. Ukończył wiele kursów holenderskiej Federacji, EHF oraz FIH. Posada licencje FIH Hockey Academy, edukatora FIH Hockey Academy czy FIH Senior Coach. Ponadto Nederlof ma na swoim koncie siedem publikacji na temat hokeja na trawie.

Praca w Polsce jest dla mnie bardzo atrakcyjna. Bardzo lubię wasz kraj. Sporo czytałem na jego temat. Wraz z reprezentacją Chorwacji kilka razy graliśmy z reprezentacją Polski. Podoba mi się polska mentalność, ciekawi mnie dziedzictwo kulturowe Polski i chętnie poznam je bliżej – mówi Norbert Nederlof.

Pierwszym wyzwaniem dla nowego szkoleniowca bedą kwalifikacje do Mistrzostw Europy. Turniej Kwalifikacyjny odbędzie się od 18 do 21 sierpnia w Dublinie. Rywalami biało-czerwonych będą Irlandia, Czechy oraz Turcja.

Postawiliśmy na tego trenera przede wszystkim dlatego, że przedstawił bardzo ciekawy pomysł na reprezentację Polski – mówi prezes PZHT Rafał Grotowski. – PZHT chce, żeby Holender rozwijał tę młodą i perspektywiczną drużynę. Istotny będzie dla nas również wynik w turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy w Irlandii.

Nederlof po raz pierwszy spotka się z biało-czerwonymi na akcji szkoleniowej w kwietniu. Kontrakt z Holendrem został podpisany na 12 miesięcy z opcją przedłużenia o kolejne lata.

Filip Sobczak