Polski Związek Hokeja na Trawie

Projekt Old Boys – Hockey 4 life

Polski Związek Hokeja na Trawie przystąpił do projektu „Hockey 4 life – hokej na całe życie”.

“Hockey 4 life”

Old Boys – zawodnicy, którzy zakończyli karierę to systematycznie powiększająca się grupa hokeistów w naszym kraju. PZHT, odpowiadając na jej potrzeby, zamierza sformalizować tę kategorię wiekową.

Pomysłem Związku jest „Old Boys – Hockey 4 life”. To sprawdzony na zachodzie Europy projekt, który zrzesza najbardziej doświadczonych hokeistów. Jego podstawowym celem będzie stworzenie systemu współzawodnictwa dla Old Boys.

„Old Boys – Hockey 4 life” startuje w tym roku. Podczas zaplanowanych w najbliższych tygodniach Halowych Mistrzostw Polski Old Boys i dwóch turniejów letnich Mistrzostw Polski Old Boys i Pucharu Polski Old Boys w Hockey 5s chcemy utworzyć stowarzyszenie „Old Boys Poland”. Podmiot ten działałby przy Związku i zajmował się rozgrywkami Old Boys. 

Kolejnym celem jest powołanie reprezentacji Polski Old Boys oraz zgłoszenie naszego kraju do międzynarodowych rozgrywek. Według wstępnych ustaleń, utworzenie reprezentacji Polski Old Boys i konkurs na trenera kadry jest zaplanowane na początku przyszłego roku.

Zgłoszenia do Halowych Mistrzostw Polski Old Boys

Tymczasem z niecierpliwością czekamy na zgłoszenia drużyn do zaplanowanego wstępnie na dzień 5 marca turnieju o Halowe Mistrzostwo Polski. Informujemy również, że zawodniczki i zawodnicy nie posiadający zaświadczenia lekarskiego dopuszczającego do gry w hokej na trawie będą mogli złożyć oświadczenie bezpośrednio przed turniejem o zgodzie na grę w turnieju.

Wszyscy, którzy kiedykolwiek posiadali licencję zawodniczą PZHT nie muszą “wyrabiać” nowej licencji, wystarczy przy zgłoszeniu drużyn zaznaczyć, że zawodniczka, zawodnik taką licencję posiadali.

Osoby nie posiadające nigdy licencji zawodniczej mogą ją uzyskać po przesłaniu wniosku i zdjęcia na adres: biuro@pzht.pl – opłata zgodnie z decyzją Zarządu z dnia 14/02/2022 r wynosi 15 zł i będzie przeznaczona na stworzony fundusz Old Boys.

Za projekt “Hockey 4 life” odpowiedzialni są Krzysztof Zakszewski i Piotr Wilkoński.

Filip Sobczak