Polski Związek Hokeja na Trawie

Do Mistrzostw Europy w Gnieźnie pozostał miesiąc

Dokładnie za miesiąc rozpoczną się Mistrzostwa Europy gr. B – Eurohockey Championship II w Gnieźnie. Z tej okazji w pierwszej stolicy Polski odbyła się konferencja prasowa.

Spotkanie z dziennikarzami rozpoczęło się od podpisania porozumienia pomiędzy organizatorami Mistrzostw – Polskim Związkiem Hokeja na Trawie a Miastem Gniezno. Na stosownych dokumentach swoje podpisy złożyli wiceprezydent Gniezna Michał Powałowski oraz przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Rafał Grotowski

Następnie dziennikarze poznali nowego kapitana reprezentacji Polski. Drużyna i selekcjoner Dariusz Rachwalski zdecydowali, że będzie nim Jacek Kurowski. – Dla mnie to wielki zaszczyt. Nie ulega wątpliwości, że ciąży na mnie wielka odpowiedzialność, ale nie obawiam się tej roli – mówił nowy kapitan reprezentacji Polski.

Podczas spotkania organizatorzy przedstawili podział na grupy oraz zaprezentowali harmonogram turnieju. Przypomnijmy, że w grupie „A” zagrają gospodarze, Irlandczycy, Włosi oraz Chorwaci, z kolei w grupie „B” o półfinał będą walczyć Austriacy, Szkoci, Szwajcarzy i Ukraińcy.

Kulminacyjnym momentem konferencji była prezentacja systemu sprzedaży biletów. Wszystkie wejściówki na mecze EuroHockey Championship II będzie można kupić za pośrednictwem strony internetowej www.bilety.eurohockeygniezno.pl

Ponadto punktualnie o godz. 12:00 przy boisku, na którym będą rozgrywane spotkania został uruchomiony okolicznościowy zegar. Odlicza on dni, minuty i sekundy do pierwszego gwiazdka turnieju. EuroHockey Championship II w Gnieźnie rozpocznie się w niedzielę (15 sierpnia) o godz. 13:15 – na inaugurację Austria zagra ze Szwajcarią. Mecz otwarcia rozpocznie się o godz. 20:00 – Polska zmierzy się z Irlandią.

Filip Sobczak