Polski Związek Hokeja na Trawie

Pomagamy najstarszemu olimpijczykowi

Polski Związek Hokeja na Trawie we współpracy z restauracją Rustico pomaga najstarszemu żyjącemu hokeiście na trawie, który był na olimpiadzie Tadeuszowi Tulidzińskiemu. W najbliższym czasie będziemy dostarczać 88-latkowi ciepłe posiłki.

Ze względu na stan epidemiczny w Toruniu panuje bardzo trudna sytuacja. Problemy ma między innymi Dom Pomocy Społecznej przy ul. Szosa Chełmińska 220. W placówce zakażonych jest kilkudziesięcioro podopiecznych i pracowników. W związku z tym podjęto decyzję o zawieszeniu działalności dziennych domów pomocy społecznej – w Toruniu funkcjonują takie dwa, przy ul. Gagarina oraz przy ul. Rydygiera. Pracownicy z tych placówek zostali oddelegowani do pracy w DPS-ie przy ul. Szosa Chełmińska.

Do DPS przy ul. Gagarina należy między innymi 88-letni Tadeusz Tulidziński. Przypomnijmy, że to były bramkarz KS Pomorzanin Toruń. Jest ostatnim żyjącym zawodnikiem, który reprezentował narodową drużynę hokeja na trawie na Igrzyskach Olimpijskich w Helsinkach w 1952 roku. W Finlandii biało-czerwoni zajęli szóste miejsce. 

Od jakiegoś czasu 88-latek nie otrzymuje obiadów od swojego DPS-u, bo wszyscy skoncentrowani są na pomocy placówce z ul. Szosa Chełmińska. W związku z tym wyszliśmy z pomocą i dostarczyliśmy ciepły posiłek panu Tadeuszowi. – Kiedy dowiedzieliśmy się o problemach pana Tadeusza, to po prostu zrobiliśmy dla niego obiad – mówi Krzysztof Zakszewski, szef restauracji Rustico. – Już na miejscu dogadaliśmy się, że będziemy w najbliższym czasie systematycznie dostarczać posiłki dla pana Tadeusza. Cieszę się, że możemy pomóc, zachęcam do tego wszystkich ludzi dobrej woli.

Szef restauracji Rustico Krzysztof Zakszewski.

Pana Tadeusza odwiedziliśmy w środę (28 października). Termin oczywiście był nieprzypadkowy, tego dnia 88-latek obchodził swoje imieniny. Dlatego oprócz obiadu pan Tadeusz otrzymał list od prezesa PZHT Jacka Sobolewskiego.

– Proszę przyjąć od nas ten niewielki gest. Uważam, że jako Polski Związek Hokeja na Trawie jesteśmy po prostu zobowiązani, żeby pomagać Panu w tych trudnych czasach. Zawsze może Pan na nas liczyć. Życząc zdrowia, wysyłam Panu najlepsze życzenia od całego środowiska hokeja na trawie w Polsce – napisał w liście prezes Sobolewski.

Rzecznik PZHT z listem od prezesa PZHT.


Filip Sobczak