Polski Związek Hokeja na Trawie

Za tydzień Mistrzostwa Polski w Toruniu

Już tylko siedem dni pozostało do rozpoczęcia Finałów Mistrzostw Polski juniorek i juniorów młodszych w Toruniu. Impreza zostanie rozegrana od 18 do 20 września na obiekcie przy ul. Szosa Chełmińska 75.

– Jesteśmy w stałym kontakcie ze wszystkimi zespołami. Sprawy organizacyjne idą po naszej myśli. Można powiedzieć, że już na tydzień przed pierwszym gwizdkiem jesteśmy przygotowani. Teraz czekamy na przyjazd drużyn – mówi Łukasz Kościelski, jeden z organizatorów. 

Będzie to pierwsza kilkudniowa impreza hokejowa po ogłoszeniu stanu epidemicznego. W związku z tym organizatorzy wydarzenia pracują nad tym, aby zapewnić odpowiednie warunki wszystkim zespołom. – Będziemy przestrzegać wszystkich zasad epidemiologicznych. Na spotkaniach organizacyjnych przedstawimy klubom reguły, które będą obowiązywać w trakcie turnieju. Chcemy ograniczyć ryzyko zakażenia do minimum – zapewnia Kościelski.  

Obiekt przy ul. Szosa Chełmińska jest przygotowany na przyjęcie drużyn. Co ważne, prognozy pogody na przyszły weekend są łaskawe dla organizatorów. Dodatkową atrakcją dla kibiców hokeja na trawie będą transmisje NA ŻYWO. Wszystkie spotkania Finałów Mistrzostw Polski w Toruniu będzie można oglądać za pośrednictwem YouTube. Szczegółowe link do transmisji podamy niebawem.

Przypomnijmy, że w turnieju chłopców wystąpi sześć zespołów – HKS Siemianowiczanka, UKS SP5 Swarek Swarzędz, LKS Gąsawa, KKS Kolejarz Gliwice, KS Warta Poznań oraz gospodarze KS Pomorzanin Toruń. Z kolei w turnieju dziewczynek zagrają cztery drużyny – KS Hokej Start Brzeziny, UKS SP5 Swarek Swarzędz, KKS Kolejarz Gliwice oraz gospodynie KS Pomorzanin Toruń. Oba turnieje będą rozgrywane systemem „każdy z każdym”.

Filip Sobczak