Polski Związek Hokeja na Trawie

Jacek Zwierzchowski rezygnuje z działalności w hokeju na trawie

Jedna z najbardziej szanowanych osób w środowisku hokeja na trawie w Polsce Jacek Zwierzchowski zrezygnował z działalności w dyscyplinie. Powodem jest jego sytuacja zdrowotna.

Kilka dni temu Jacek Zwierzchowski oficjalnie poinformował, że rezygnuje z funkcji kierownika męskiej drużyny AZS Politechnika Poznańska oraz z pracy w strukturach Polskiego Związku Hokeja na Trawie. Zwierzchowski był przewodniczącym Wydziału Gier i Dyscypliny PZHT oraz członkiem Zarządu PZHT. Przyczyną jest jego sytuacja zdrowotna oraz panująca na terenie naszego kraju epidemia koronawiursa, która powoduje, że Zwierzchowski jest w grupie ryzyka.

– Chciałbym tylko nadmienić, że podjęcie tej decyzji było dla mnie wyjątkowo trudne. Dziękuję za współpracę – napisał Zwierzchowski w liście do PZHT.

W związku z rezygnacją szefa Wydziału Gier i Dyscypliny PZHT, podczas czwartkowego (3 września) posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Hokeja na Trawie członkowie zdecydowali powołać nowy skład WGiD PZHT. Nowym przewodniczącym został Robert Rymer. Do składu Wydziału powołani zostali również Wojciech Głogowski, Rafał Banaszak oraz Magdalena Suszyńska.

Filip Sobczak