Polski Związek Hokeja na Trawie

Szkoleniowcy spotkali się online

Za nami historyczna kursokonferencja trenerska PZHT. Historyczna, bo po raz pierwszy zorganizowana w trybie online – za pośrednictwem aplikacji ZOOM. 

Ze względu na stan epidemiczny szkoleniowcy nie mogli się spotkać na dwudniowej kursokonferencji. Wydział Wyszkolenia PZHT postanowił więc zorganizować szkolenie w oryginalnej formie. Kursokonferencja odbyła się zdalnie – za pośrednictwem aplikacji ZOOM i została podzielona na dwa dni – 24 sierpnia i 31 sierpnia. 

Dziś można śmiało powiedzieć, że eksperyment okazał się udany. W zeszłym tygodniu tematem zajęć były techniczno-taktyczne aspekty szkolenia w grupach oraz organizacja jednostki treningowej. Prowadzącym był Mateusz Grochal, a moderatorem Krzysztof Rachwalski. W zajęciach wzięło udział około 70 szkoleniowców.

W tym tygodniu – w poniedziałek (31 sierpnia) – odbyła się druga część szkolenia. Tym razem prowadzącym był Dariusz Rachwalski, a moderatorem ponownie Krzysztof Rachwalski. Selekcjoner reprezentacji Polski mówił przede wszystkim o techniczno-taktycznych aspektach szkolenia w grupach seniorskich i organizacji jednostki treningowej. Rachwalski przemawiał i na bieżąco przedstawiał uczestnikom swoją prezentację. Jednak w trakcie szkolenia był również czas na dyskusję i wymianę spostrzeżeń. Druga część kursokonferencji trwała około 3 godziny, uczestniczyło w niej ponad 60 trenerów.

Wszyscy uczestnicy kursokonferencji PZHT otrzymali od moderatora materiały, które były prezentowane podczas szkolenia. Mogą one zostać udostępnione trenerom, którzy nie mogli uczestniczyć w kursokonferencji. Wszyscy zainteresowani są proszeni o kontakt z kierownikiem wyszkolenia PZHT: krzysztof.rachwalski@pzht.pl

Filip Sobczak