Polski Związek Hokeja na Trawie

Dariusz Rachwalski skompletował sztab reprezentacji Polski

Trenerzy współpracujący, analityk wideo, fizjoterapeuta, trener przygotowania fizycznego oraz psycholog – tak będzie wyglądać nowy sztab reprezentacji Polski w hokeju na trawie. Szefem ekipy będzie oczywiście trener selekcjoner Dariusz Rachwalski.

Dariusz Rachwalski podpisał kontrakt z Polskim Związkiem Hokeja na Trawie na początku czerwca. Jednym z jego pierwszych zadań było skompletowanie sztabu szkoleniowego. Już na swojej inauguracyjnej konferencji selekcjoner zdradził, że będzie kontynuować współpracę z 270-krotnym reprezentantem Polski Robertem Grzeszczakiem, który zresztą był również asystentem poprzedniego trenera kadry Karola Śnieżka. W reprezentacji za analizę wideo dalej będzie odpowiadać Tomasz Kawa, a fizjoterapeutą pozostanie Łukasz Karbowski.

Z kolei nowymi twarzami w reprezentacji Polski będą trenerzy współpracujący z Rachwalskim. Selekcjonerowi podpowiadać będą szkoleniowcy, którzy wiele lat swojej kariery spędzili poza granicami kraju – Bartosz Żywiczka oraz Piotr Mazany. – Bartosz Żywiczka to wielka energia. Wiele przeżyliśmy razem w reprezentacji i wiem, że będzie się dzielił tym doświadczeniem z zawodnikami w kadrze. Ponadto jest w kraju i ma bezpośredni kontakt z bardzo ważnym ośrodkiem w Polsce, czyli z Pomorzaninem Toruń. Z kolei Piotr Mazany od lat jest związany z holenderskim hokejem. Ma niesamowitą wiedzę merytoryczną i cały czas się rozwija. Na pewno jego umiejętności analityczne przydadzą się w kadrze. Liczę, że będzie się dzielił z nami wszystkimi nowinkami, które pojawiają się w hokeju – mówi Dariusz Rachwalski.

Sztab uzupełnią trener od przygotowania fizycznego Michał Włodarczyk oraz psycholog Karolina Jenczylik, która od roku pracuje w kadrze K-21. To nie tylko nowe twarze w reprezentacji Polski mężczyzn, ale również funkcje. Zdaniem selekcjonera przygotowanie fizyczne oraz mentalność to dwie niezwykle ważne sfery w nowoczesnym hokeju na trawie.

– Oczywiście wszyscy członkowie sztabu szkoleniowego mają wiedzę na te tematy, ale jeśli mamy możliwość zatrudnienia ekspertów, to powinniśmy z tego skorzystać. Michał pochodzi ze środowiska lekkoatletycznego, a konkretnie sprinterskiego i to było dla mnie bardzo istotne. Natomiast Karolina zajmie się sferą mentalną. Psychologia była przez wiele lat w polskim sporcie omijana, a powinna być standardem. Mam nadzieję, że nasz psycholog sprawi, że zawodnicy będą mogli wydobyć swój pełny potencjał w najważniejszych momentach – tłumaczy selekcjoner.

Nowa kadra zbierze się po raz pierwszy w najbliższy poniedziałek (6 lipca). Biało-czerwoni przez kilka dni będą trenować na konsultacji szkoleniowej w Wałczu. PZHT będzie chciał wszystkim kibicom przedstawić wszystkich nowych członków sztabu szkoleniowego Dariusza Rachwalskiego. W kolejnych tygodniach będziemy publikować szczegółowe informacje na ich temat.

Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski w hokeju na trawie:

Dariusz Rachwalski – selekcjoner

Robert Grzeszczak – trener współpracujący

Bartosz Żywiczka – trener współpracujący

Piotr Mazany – trener współpracujący

Tomasz Kawa – analiza wideo

Łukasz Karbowski – fizjoterapeuta

Michał Włodarczyk – trener od przygotowania fizycznego

Karolina Jenczylik – psycholog


Filip Sobczak