Polski Związek Hokeja na Trawie

„Szesnastki” zagrają na Mistrzostwach Europy

Nasze reprezentacje do lat 16 zagrają w przyszłym roku w Mistrzostwach Europy grupy A. Chłopcy i dziewczęta będą rywalizować w tym samym terminie w szwajcarskiej Lozannie.

W minionym roku nasze reprezentacje do lat 16 wywalczyły medale Mistrzostw Europy. W imprezie, która została rozegrana w Wałczu, dziewczęta zdobyły złote „krążki”, a chłopcy brązowe. Dlatego na kolejnych ME biało-czerwoni ponownie zagrają w „elicie”. 

Europejska Federacja Hokeja na Trawie (EHF) znów zdecydowała, że dziewczęta i chłopcy będą rywalizować w tym samym miejscu i w tym samym czasie – od 7 do 10 lipca 2021 r. w szwajcarskiej Lozannie.

W turnieju chłopców oprócz Polaków zagrają jeszcze: Austriacy, Białorusini, Chorwaci, Francuzi, Rosjanie, Szwajcarzy, Ukraińcy oraz Walijczycy. Natomiast do turnieju dziewcząt oprócz Polek zakwalifikowały się: Austriaczki, Białorusinki, Chorwatki, Francuzki, Gruzinki, Gibraltarki, Rosjanki, Szwajcarki, Turczynki, Ukrainki oraz Walijki. 

Mistrzostwa Europy do lat 16 będą bezpośrednimi kwalifikacjami do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, które mają się odbyć w 2022 roku. Jednak Europejska Federacja Hokeja na Trawie zaznacza, że ze względu na przełożenie Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostwa Europy do lat 16 w Lozannie mogą zostać rozegrane w innym terminie. EHF będzie informować o ewentualnych zmianach w kalendarzu na przyszły rok.

Filip Sobczak