Polski Związek Hokeja na Trawie

Mistrzostwa Europy do lat 18 zostały odwołane

Europejska Federacja Hokeja na Trawie odwołała wszystkie imprezy EuroHockey U-18 – mężczyzn oraz kobiet. Mistrzostwa Europy zostaną rozegrane w przyszłym roku – będą w nich mogli uczestniczyć 19-latkowie.

W tym roku w imprezach mistrzowskich na otwartych boiskach miały rywalizować tylko nasze reprezentacje do 18 lat – kobiety na Mistrzostwach Europy w Zurychu, a mężczyźni na Mistrzostwach Europy w Wiedniu. Niestety turnieje ze względu na epidemię koronawirusa zostały odwołane.

– Na naszym internetowym posiedzeniu zarządu w dniu 21 marca uzgodniliśmy, że dokonamy przeglądu Mistrzostw Europy i ogłosimy naszą decyzję nie później niż 7 kwietnia – mówiła Marijke Fleuren, prezydent EHF.

Ostatecznie dzisiaj (31 marca) zarząd Europejskiej Federacji Hokeja na Trawie zdecydował, że wszystkie turnieje EuroHockey U-18 – mężczyzn oraz kobiet – zostaną odwołane. – Rozmawialiśmy teraz z organizatorami i uważamy, że jest to najlepsza możliwa decyzja, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom – twierdzi Fleuren.

EHF dodaje, że Mistrzostwa Europy do lat 18 mężczyzn i kobiet odbędą się w 2021 roku. Władze europejskiej centrali informują, że w turniejach bedą mogli również zagrać zawodnicy, którzy w przyszłym roku będą mieć skończone 19 lat. 

Filip Sobczak