Polski Związek Hokeja na Trawie

Dwóch kandydatów na stanowisko selekcjonera

Zakończył się pierwszy etap konkursu na selekcjonera reprezentacji Polski mężczyzn oraz reprezentacji Polski do lat 23. Do komisji konkursowej wpłynęły dwie oferty.

Przypomnijmy, że Zarząd Polskiego Związku Hokeja na Trawie ogłosił konkurs na selekcjonera reprezentacji Polski mężczyzn oraz reprezentacji Polski M-23. Nowy szkoleniowiec będzie łączyć te dwie funkcje. PZHT podpisze kontrakt z nowym trenerem do 31 sierpnia 2024 roku.

Oferty konkursowe można było składać przez tydzień – od 17 do 25 marca. Do komisji konkursowej wpłynęły dwie oferty. Jej członkowie poinformowali już kandydatów o spełnieniu wszystkich warunków i zaprosili ich do drugiej części konkursu.

Kolejny etap ma polegać na rozmowach z kandydatami. Zostaną one przeprowadzone za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej. Do 30 marca komisja przedstawi Zarządowi Polskiego Związku Hokeja na Trawie kandydata na selekcjonera reprezentacji Polski mężczyzn oraz reprezentacji Polski M-23.

Komisja konkursowa została powołana przez Prezydium Zarządu PZHT, a w jej skład wchodzą: Karol Śnieżek (były selekcjoner reprezentacji Polski), Krzysztof Witczak (były selekcjoner reprezentacji Polski), Piotr Wilkoński (sekretarz generalny PZHT), Tomasz Lewandowski (wiceprezes Zarządu PZHT) i Jacek Sobolewski (Prezes Zarządu PZHT).

Filip Sobczak