Polski Związek Hokeja na Trawie

Newsletter PZHT – 06.03.2020 r.

INFORMACJE KRAJOWE 

31 stycznia zmarł Józef Mastej, niegdyś znany jako Józef Siwak. Był hokeistą, trenerem, działaczem i propagatorem hokeja na trawie we Wrocławiu. Miał 70 lat.

Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu ogłosiło nabór do klasy Mistrzowskiej hokeja na trawie na rok szkolny 2020/2021. Szczegóły na stronie www.pzht.pl

Za nami Halowe Mistrzostwa Polski 2019/20. Najlepszą drużyną wśród kobiet został KS Hokej Start Brzeziny, a wśród mężczyzn KS Pomorzanin Toruń.

1 marca odbyła się II Gala Hokeja na Trawie w Polsce. W trakcie imprezy zebrani wybrali zawodniczkę i zawodnika 2019 roku w Polsce. Nagrody otrzymali Monika Polewczak z KS Hokej Start Brzeziny oraz Mateusz Hulbój z WKS Grunwald Poznań.

Trwa akcja Polskiego Związku Hokeja na Trawie „Przejeżdżamy Polskę, promujemy hokej na trawie”. Jest ona niezwykle popularna i budzi bardzo pozytywne emocje. O kolejnych wizytach będziemy informować za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych.

INFORMACJE MIĘDZYNARODOWE

Zarząd Europejskiej Federacji Hokeja na Trawie (EHF) na posiedzeniu w Brukseli w Belgii dokonał przeglądu składu różnych komitetów i wybrał nowych członków. Jednym z nich został Polak Piotr Wilkoński.

Od 14 do 16 lutego w Poznaniu odbywał się Halowy Klubowy Puchar Europy. Europejski czempionat zdobył niemiecki zespół Der Club an der Alster, który w finale pokonał austriacki SV Arminen Wiedeń 3:1. Gospodarze – WKS Grunwald Poznań – zakończyli turniej na czwartym miejscu.

INFORMACJE DOTYCZĄCE ZARZĄDU

Polski Związek Hokeja na Trawie rozpoczął przygotowania do organizacji Halowych Mistrzostw Świata w 2021 roku. Nasza Federacja wysłała do FIH (Międzynarodowa Federacja Hokeja na Trawie) list intencyjny, w którym wyraziła zainteresowanie organizacją tego wydarzenia. Aktualnie PZHT prowadzi rozmowy na ten temat z Ministerstwem Sportu oraz innymi instytucjami.

Komisja Rewizyjna Polskiego Związku Hokeja na Trawie wybrała biegłego rewidenta do zbadania bilansu za 2019 rok.

Filip Sobczak