Polski Związek Hokeja na Trawie

Nagroda od FIH dla przewodniczącego MKOl

Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach otrzymał FIH President’s Award, czyli prestiżową nagrodę od prezydenta FIH Dr Narindera Dhruv Batra.

FIH President’s Award otrzymało 12 osób podczas Kongresu FIH, który odbył się w listopadzie minionego roku (na uroczystościach była obecna również delegacja z Polski). Specjalną nagrodę od Międzynarodowej Federacji Hokeja na Trawie zdobyły osoby lub stowarzyszenia, które przyczyniły się do propagowania hokeja na trawie na poziomie międzynarodowym.

Wyróżnienie przypadło między innymi przewodniczącemu Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) Thomasowi Bachowi, ale Niemiec był nieobecny na uroczystościach, więc nagrodę odebrał kilka dni temu podczas zarządu FIH w szwajcarskiej Lozannie. 

– Chciałbym podziękować FIH za tę nagrodę. FIH podjął niezwykłe wysiłki na rzecz dobra hokeja, aby ten sport stał się bardziej globalny i atrakcyjny. Najlepszym przykładem jest liga FIH Pro League, która już po kilku tygodniach jest sukcesem. Sport odgrywa podstawową rolę w społeczeństwie, dlatego chciałbym pochwalić FIH za jego politykę równości płci, która może być przykładem dla wielu dyscyplin – powiedział Bach.

Natomiast prezydent FIH Dr Narindera Dhruv Batra podziękował przewodniczącemu, że kobiecy hokej na trawie został wybrany jako jedna z czterech dyscyplin, na których MKOl skupi się przed Igrzyskami Olimpijskimi w 2020 roku w Tokio.

– Mamy także nadzieję, że uda się zjednoczyć koreańskie federacje i w trakcie olimpiady zobaczymy jedną reprezentację „Korea”. Ten cel jest również bardzo bliski naszemu sercu, ponieważ wierzymy, że dzięki naszej dyscyplinie świat może stać się po prostu lepszym miejscem – powiedział prezydent FIH Dr Narinder Dhruv Batra.

Filip Sobczak