Polski Związek Hokeja na Trawie

Znamy organizatorów finałów HMP seniorek i seniorów

Polski Związek Hokeja na Trawie oficjalnie potwierdził organizatorów finałów Halowych Mistrzostw Polski seniorek oraz seniorów.

Finały Halowych Mistrzostw Polski seniorek odbędą się 16 lutego w Rogowie. Wezmą w nich udział cztery zespoły – KS Hokej Start Brzeziny, AZS Politechnika Poznańska, KS Rogowo oraz KS Stella Gniezno. Natomiast gospodarzem finałów Halowych Mistrzostw Polski seniorów w dniach 23-24 lutego będzie Stęszew. Zagra w nich sześć najlepszych zespołów HMP po rundzie zasadniczej (trzy z grupy A oraz trzy z grupy B). 

W minionym tygodniu wizytę w Stęszewie złożył przedstawiciel Polskiego Związku Hokeja na Trawie – Krzysztof Rachwalski. Szef wyszkolenia PZHT spotkał się między innymi z burmistrzem Stęszewa, Włodzimierzem Pinczakiem oraz prezesem KS Lipno Stęszew, Marianem Płóciniczakiem.

To była typowa rozmowa organizacyjna, na której ustalaliśmy wszystkie szczegóły – mówi Rachwalski. – Odbyliśmy też wizytę w hali, gdzie będą rozgrywane finały. Obiekt w Stęszewie jest bardzo dobrze przygotowany do organizacji tego typu imprezy. U władz klubowych i miejskich widać także bardzo duży entuzjazm.

Ponadto panowie ustalili, że w trakcie finałów HMP w Stęszewie zostanie rozegrany hokejowy turniej młodzików o Puchar Burmistrza Gminy Stęszew.

Filip Sobczak