Polski Związek Hokeja na Trawie

Norbert Nederlof zrezygnował z prowadzenia kadry kobiet

Norbert Nederlof nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski kobiet. Holender prowadził naszą drużynę narodową przez ponad dwa lata.

30 kwietnia Norbert Nederlof zakończył współpracę z reprezentacją Polski kobiet. Szkoleniowiec złożył rezygnację i poprosił Zarząd Polskiego Związku Hokeja na Trawie o rozwiązanie jego umowy za porozumieniem stron. Wraz z pierwszym szkoleniowcem z kadry odszedł cały sztab szkoleniowy.

W najbliższym czasie Zarząd PZHT zajmie się sprawą wyboru nowego selekcjonera reprezentacji.

– Bardzo dziękujemy Norbertowi za te dwa lata efektywnej współpracy. W czasie jego kadencji święciliśmy wiele sukcesów. Szanujemy decyzję trenera, który szuka nowych wyzwań. Życzymy mu powodzenia. Będziemy się przyglądać jego karierze – mówi prezes PZHT Rafał Grotowski.

Muscat – FIH Hockey 5s World Cup Oman 2024 Match No.24 Poland v USA (Pool C) Picture : Poland pose for a photo WORLDSPORTPICS COPYRIGHT Rodrigo Jaramillo

Norbert Nederlof został trenerem reprezentacji Polski kobiet w marcu 2022 roku. Zastąpił na tym stanowisku Janusza Micała. Jego największym sukcesem jest brązowy medal na FIH Hockey5s World Cup – Mistrzostwach Świata w hokeju piątkowym w Omanie. 

Holender poprowadził też biało-czerwone do srebrnego medalu na Halowych Mistrzostwach Europy w Berlinie i drugiego miejsca na Mistrzostwach Europy w Hockey5s w Wałczu.

Filip Sobczak