Polski Związek Hokeja na Trawie

Sprawdziany ze Szwajcarią

W tym tygodniu reprezentacja Polski w hokeju na trawie rozegra trzy towarzyskie mecze z reprezentacją Szwajcarii – dwa oficjalne i jeden nieoficjalny. Wszystkie spotkania odbędą się na stadionie im. Alfonsa Flinika w Gnieźnie.

Dariusz Rachwalski został selekcjonerem reprezentacji Polski 1 czerwca ubiegłego roku. Niestety – ze względu na sytuację covidową – od tego czasu nasza kadra nie rozegrała żadnego spotkania międzypaństwowego. W końcu jednak nadszedł czas na pierwsze sprawdziany.

W tym tygodniu biało-czerwoni rozegrają aż trzy spotkania towarzyskie ze Szwajcarami – dwa oficjalne i jedno nieoficjalne. W piątek zagramy o godz. 18:00, dzień później o godz. 16:00. Niedzielny mecz będzie nieoficjalny i rozpocznie się o godz. 9:00. Wszystkie pojedynki zostaną rozegrane na stadionie im. Alfonsa Flinika w Gnieźnie.

Reprezentacja Szwajcarii zajmuje 34. miejsce w rankingu FIH. Biało-czerwoni plasują się na 26. pozycji. „Helweci” zagrają na sierpniowych Mistrzostwach Europy gr. B w Gnieźnie. W fazie grupowej zmierzą się z Austrią, Ukrainą i Szkocją. 

Harmonogram spotkań:

02.07.2021 r. godz. 18:00 Polska – Szwajcaria 

03.07.2021 r. godz. 16:00 Polska – Szwajcaria

04.07.2021 r. godz. 9:00 Polska – Szwajcaria

Fot. Paweł Siczyński

Filip Sobczak